Red Hat nástroje pro efektivní automatizaci a vývoj
web banner RH virbela_CZ

ZAŽIJTE ZNOVU NETWORKING A INSPIRATIVNÍ PŘEDNÁŠKY

Zúčastněte se netradičního online gamifikačního formátu, pohodlně a z domova.

KONFERENCE RED HAT NÁSTROJE PRO EFEKTIVNÍ AUTOMATIZACI A VÝVOJ

Program konference poskytne mimo jiné i možnost nahlédnout do budoucnosti byznysu a technologií, poodhalí, co je nového na slovenském či českém trhu, a jak na to reaguje brněnské vývojové centrum Red Hat, které se řadí mezi celosvětově největší Red Hat centrum.

V rámci technologických bloků rozdělených do stánků, zazní témata jako trendy v kontejnerizaci, kontejnerový vývoj s frameworky Quarkus, Red Hat OpenShift, či návrh a implementace REST rozhraní pro snadnější konzumaci přes API Gateway, ale i další zajímavá témata.

Kromě expertů z Red Hat vystoupí i zástupci společností  ELOS Technologies, Slovenskej sporiteľna a Veracomp.

LOKALITA – ONLINE PROSTŘEDÍ VIRBELA

Virbela lokalita

Agenda

TECHNOLOGICKÝ STÁNEK:

V prezentaci se zaměříme na:

 • Architekturu Kafka a CAMEL, a jak můžete šikovně zpracovávat data (15 minut)
 • Živou ukázku implementace interaktivního sběru dat (15 minut) 

Speaker: Patrik Plachý, Solution Architect, Red Hat

Prezentace zaměřená na výkonné a škálovatelné řešení pro získávání dat z různých vstupních zdrojů (AMQ Streams), framework pro interpretaci a obohacení těchto dat (Fuse), engine pro provádění vysokorychlostních rozhodnutí při kritických intervalech (Decision Manager) a distribuovaná mezipaměť pro realizaci analýz reálného světa na datech, která jsou v pohybu (Data Grid).

Prezentované technologie:  

Runtimes + AMQ + Fuse + Decision Manager + Data Grid + OpenShift 

TECHNOLOGICKÝ STÁNEK:

V prezentaci se zaměříme na:

 • Architekturu OptaPlanner a jak probíhá hledání řešení (15 minut)
 • Živou ukázku implementace (15 minut)

Speaker: Patrik Plachý, Solution Architect, Red Hat

Prezentované technologie:

 • Business Optimizer + Decision Manager + Spring Boot + React + OpenShift

V této prezentaci Red Hat technologií se názorně podíváme na to, jak může Red Hat Decision Manager / Business Optimizer pomoct s plánováním tras pro logistiku, přiřazováním zaměstnanců do směn nebo lidí na očkování a v neposlední řadě i s cloudovou optimalizací.

Technologie Red Hat umožňuje pracovat „out-of-the-box“ s datovými sadami a implementovat nejefektivnější algoritmy pro návrh a řešení konkrétních problémů.

Celé ukázkové řešení je postaveno na platformě OpenShift a back-endovém modulu OptaPlanner, nasazeném ve Spring Boot a front-endové aplikaci React.

TECHNOLOGICKÝ STÁNEK:

Správa linuxových serverů s sebou přináší řadu výzev, které je třeba překonat pro vytvoření bezpečného a spolehlivého prostředí vhodného pro agilní vývoj.

Trendem poslední doby je budování hybridní infrastruktury mezi privátními a veřejnými cloudy, což zvyšuje komplexitu prostředí a požadavky na provoz.

V tomto workshopu se dozvíte, jaké benefity přináší Red Hat Smart Management, který vám umí pomoci se škálováním konzistentní linuxové infrastruktury napříč cloudovými prostředími bez zvyšování komplexity pro vaše provozy.

Speaker: Jakub Veverka, Solution Architect, Red Hat

TECHNOLOGICKÝ STÁNEK:

Organizace napříč průmyslovými odvětvími objevují technologie pro edge computing, které by jim umožnily škálovat infrastrukturu a pomohly jim v konečném důsledku získat unikátní postavení na trhu.

Stavět a spravovat architekturu pro moderní edge není jednoduchý úkol. Obzvláště v případě, kdy se jedná o prostředí složené ze stovek nebo tisíců různých lokalit. V tomto bloku se podíváme na design těchto prostředí a Red Hat technologie, které umožňují sběr a analýzu důležitých dat.

 Speaker: Jakub Veverka, Solution Architect, Red Hat

TECHNOLOGICKÝ STÁNEK:

V prezentaci se zaměříme na:

 • Architekturu 3Scale (15 minut)
 • Živou ukázku implementace na naked API (15 minut)

Speaker: Patrik Plachý, Solution Architect, Red Hat

Prezentované technologie:

 • Business Optimizer + Decision Manager + Spring Boot + React + OpenShift

Jakmile zákazník potřebuje v rámci kontejnerizace aplikací jednoduše a flexibilně vystavit API ke konzumaci, přichází ke slovu API Gateway. Právě rozhraní aplikačního programování (API) jsou klíčem k agilní integraci a poskytování obchodní hodnoty v dnešním digitálním světě.

Technologie Red Hat 3scale API Management vstupuje na scénu všude tam, kde vývojáři poptávají snadnější správu svých API. Ukážeme si, jak sdílet, zabezpečit, distribuovat, kontrolovat a také zpeněžit své API.

TECHNOLOGICKÝ STÁNEK:

V prezentaci se zaměříme na:

 • Výhody použití Quarkus a jeho klíčové vlastnosti (15 minut)
 • Živou ukázku REST služby, nativní kompilace a spuštění v OpenShift (15 minut)

Speaker: Patrik Plachý, Solution Architect, Red Hat

Prezentované technologie:

 • Quarkus + OpenShift 

Zákazníci byli tradičně zvyklí vytvářet monolitické aplikace optimalizované pro spouštění na aplikačním serveru. Při přechodu na cloudové nativní mikroslužby, serverless a aplikace založené na událostech, chtějí vývojáři využívat výhody svých Java znalostí a mít zároveň možnost dělat služby s rychlým startem, nativním kódem a malou spotřebou paměti.

Framework Quarkus poskytuje neuvěřitelně rychlou dobu zavádění, nízkou paměť RSS a nabízí téměř okamžité škálování a využití paměti s vysokou hustotou na platformách pro orchestraci kontejnerů, jakou je například Kubernetes.

 • Výhody použitíQuarkus a jeho klíčové vlastnosti (15 minut) 
 • Živouukázku REST služby, nativní kompilace a spuštění v OpenShiftu (15 minut) 

Prezentované technologie: 

Quarkus + OpenShift 

TECHNOLOGICKÝ STÁNEK:

Infrastruktura automatizovaná pomocí Red Hat Ansible Automation má mnoho výhod, které zvyšují bezpečnost a spolehlivost daných prostředí. V rámci workshopů se podíváme blíže zejména na ty benefity, které přináší automatizace pomocí Ansible pro vývojáře.

Vývojář v takovém prostředí typicky dostává možnost vytvářet, škálovat či upravovat infrastrukturu rychle a efektivně bez zdlouhavých procesů.

Může infrastrukturu měnit pomocí známých nástrojů, kterými jsou například Git, API nebo dokonce objekt v Kubernetes.

Speaker: Jakub Veverka, Solution Architect, Red Hat

TECHNOLOGICKÝ STÁNEK:

Speaker: Štěpán Lohnickij, Sales Manager, Elos Technologies

PARTNERSKÁ SEKCE ELOS TECHNOLOGIES

Red Hat JBoss EAP Operator – automatické nasazení Java aplikací do OpenShiftu, Lukáš Smiga, DevOps Architect, ELOS Technologies s.r.o.
 

I v dnešní době zůstává platforma Java populární volbou pro implementaci či migraci aplikací na Red Hat OpenShift 4. S novou generací došlo také k modernizaci Red Hat Middleware portfolia a jednou z těchto novinek je uvedení Red Hat JBoss EAP Operátoru. V tomto příspěvku si představíme tento nový nástroj pro automatizaci a usnadnění správy Java aplikací provozovaných v OpenShift clusteru, včetně stavových aplikací a podpory distribuovaných transakcí.

V praktickém demu si ukážeme zprovoznění samotného operátoru, dále vyzkoušíme, jak s pomocí poskytovaných Source-2-Image nástrojů vyrobíme Java aplikaci a tu pak necháme operátor nasadit do cílového prostředí pomocí jednoduché deklarace naší aplikace.

Schopnost pružných reakcí na požadavky klientů a jejich spokojenost se v dnešní době ukazuje jako klíčový atribut úspěšné digitalizace businessu. Díky automatizaci, osvojovaní DevSecOps principů a přesunu aplikačního prostředí na Red Hat OpenShift se Slovenské spořitelně podařilo ještě více přiblížit ke svým klientům. Aplikací George v současnosti aktivně využívá milion klientů a vylepšována je každý měsíc v rámci agilních updatů.
 
Přijďte si poslechnout rozhovor mezi Vladimírem Klepancem (Head of Application Platforms, Slovenská spořitelna) a Stanislavem Poláškem (CEO společnosti ELOS Technologies) o implementaci RHOCP v SLSP a dozvíte se jak tato platforma doplňuje omnikanálovou architekturu banky a jaké výhody přináší svým uživatelům – od vývojářů až po členy produktově orientovaných labů.

PARTNERSKÁ SEKCE ATOS

3xA – Atos Automation & Analytics
 
Vylepšete svojí automatizaci pomocí řešení, které vám pomůže nejen automatizovat vaše IT, ale poskytne vám plný přehled o efektivnosti automatizace ve spolehlivém zařízení na klíč.
 
Speaker: Roman Body, Application Modernization Services, Atos
Přínosy Red Hat Openshift - případová studie
 
Ve své prezentaci vám upřesním, jaké jsou typické situace, problémy a potřeby firem, zjednodušenou představu kontejnerizace a co s ní souvisí. 
 
Speaker: Ivo Kovačič, Head of commercial Industries, Atos 
Red Hat event stánky

JAK SE PŘIHLÁSIT

Virbela rozhranie
Virbella ovládací prvky

JAK SE JEDNODUŠE PŘIHLÁSIT NA NAŠI VIRTUÁLNÍ KONFERENCI?

Co je Virbela?

Co je Virbela?

Virbela je software pro virtuální zážitek na konferencích určený k propojení uživatelů, kteří jsou od sebe geograficky vzdálení. Na přístup do virtuálního prostoru je třeba stažení aplikace a vytvoření účtu. Po vytvoření se můžete účastnit eventů či se těšit z pocitu nabytého kontaktu s účastníky formou networkingu.

Co jsou avataři?

Co jsou avataři?

Avataři jsou virtuálním ztělesněním účastníků. Používají se na interakci s ostatními uživateli.

Avataři jsou ovládáni uživatelem / účastníkem a dávají vám možnost procházet se po virtuálním prostoru. Jsou plně nastavitelní pomocí rozmanitého výběru obličejových prvků a možností oblečení. Avataři umožňují uživatelům aktivně navazovat vztahy s dalšími účastníky na konferenci či vyjadřovat své emoce.

Jak avatara ovládat?

Jak avatara ovládat?

Ve Virbele se pohybujete díky svému přizpůsobenému avatarovi. Vytrhněte se z vlny videokonferenčních hovorů a zažijte, jaké je to být opět v kontaktu s dalšími účastníky ve stejném prostředí. Avataři / účastníci mohou komunikovat prostřednictvím mikrofonu – rozhovoru, na chatu nebo pomocí hravých animací – například projevit emoce či si spolu zatančit.

Co je kampus?

Co je kampus?

Kampus je virtuální prostor, kde se setkávají uživatelé Virbely. Pro uživatele je otevřen 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, což umožňuje i plánované ad hoc meetingy. Naše konference se bude konat v sále „Red Hat by Veracomp“. Ta je snadno dostupná z rozbalovací nabídky nebo jednoduše "pěšky" na místo konání.

Jak si stáhnout aplikaci Virbela?

Jak si stáhnout aplikaci Virbela?

Stáhněte si ji přes odkaz:

https://www.virbela.com/download

Je kompatibilní s:

 • Windows 7 nebo novější
 • Mac OS X 10.6 nebo novější
 • Mobilní aplikace pro Apple a Android (smartphony a tablety)

Další požadavky a doporučení:

Grafická karta

DX9 with shader model 2.0 capabilities;

Intel HD3000 or better (Dedicated video card highly recommended)

 

CPU

2.0Ghz Dual Core CPU or higher;

Intel Core 2 or AMD Phenom recommended

Úložiště

500MB Available Storage

 

RAM

2GB RAM (4GB recommended)

 

Jak si nainstalovat Virbelu pro Windows?

Jak si nainstalovat Virbelu pro Windows?

 

Stáhněte si ji přes odkaz:

https://www.virbela.com/download

Po dokončení stahování poklepáním otevřete soubor .exe.

V závislosti na nastavení zabezpečení může váš počítač vygenerovat vyskakovací okno, které uvede hlášku: „Otevření aplikace bylo zablokováno“.

Klikněte na tlačítko „Spustit i tak“.

Může se vám zobrazit další varování: „Chcete povolit této aplikaci měnit váš počítač?“.

Klikněte na „Ano“.

Měl by se zobrazit Průvodce nastavením.

Klikněte na „Další“, „Instalovat“ a „Dokončit s výchozím nastavením“.

Podle potřeby vytvořte odkaz na ploše. Instalace je dokončena. Nyní můžete spustit program Virbela – po kliknutí na tlačítko „Dokončit“ v procesu instalace nebo z nabídky Start systému Windows.

Jak si nainstalovat Virbelu pro Mac OS?

Jak si nainstalovat Virbelu pro Mac OS?

Stáhněte si ji přes odkaz:

https://www.virbela.com/download

Po dokončení stahování otevřete soubor dmg.

Přesuňte ikonu Virbela do složky Aplikací.

Otevřete složku Aplikace v aplikaci Finder.

Pravým tlačítkem myši klikněte na ikonu Virbely a vyberte možnost „Otevřít“.

Poznámka: Musíte to udělat pouze jednou, při prvním otevření Virbely.

Je možné, že se vám zobrazí varování, klikněte na „Otevřít“.

Instalace je dokončena. Virbelu nyní můžete spustit ze složky Aplikace v aplikaci Finder, z odkazu v Docku nebo z plochy.

Jak nakonfigurovat Virbelu?

Jak nakonfigurovat Virbelu?

V obou operačních systémech se před přihlašovací obrazovkou otevře dialogové okno.

Zde můžete nakonfigurovat kvalitu, rozlišení a ovládací prvky Virbely.

Poznámka: Pro optimální výkon nebo použití ve starších počítačích se doporučuje nižší grafická kvalita.

Je Virbela v souladu s GDPR?

Je Virbela v souladu s GDPR?

 

Virbela je v souladu s nařízením GDPR. Přečtěte si, jak se s vašimi daty bude nakládat.

Jak si vytvořit účet?

Jak si vytvořit účet?

Po otevření aplikace Virbela a nakonfigurování nastavení se zobrazí přihlašovací obrazovka.

Klikněte na „Register“.

Dostanete se do registračního okna, kde si můžete vytvořit svůj účet.

Neexistuje žádné potvrzení e-mailem a budete automaticky přesměrováni na přihlašovací obrazovku, kde se můžete přihlásit pomocí svého nového účtu.

 

Jak se dostanete na naši konferenci „Red Hat by Veracomp“?

Jak se dostanete na naši konferenci „Red Hat by Veracomp“?

Jakmile máte nainstalovanou Virbelu a vytvořili jste si účet, před touto událostí se musíte zaregistrovat na stránce veracomp.cz.

Dostanete heslo pro přístup do EXPO HALL, kde se budou konat naše eventy.

Upozorňujeme, že účast je omezena na 200 uživatelů a je založena na principu „kdo dřív přijde“. Proto doporučujeme, abyste do EXPO HALL dostali včas.

Na platformě budeme přítomni, provedeme vás touto akcí a odpovíme na vaše dotazy. Těšíme se na vás!

SPEAKEŘI

David Bečvařík

Country Manager CZ/SK, Red Hat

Radek Langkramer

Solution Architect, Veracomp

Jakub Veverka

Solution Architect, Red Hat

Andrej Mišík

Presales Consultant Red Hat, Veracomp

Patrik Plachý

Solution Architect, Red Hat

Vladimír Klepanec

Head of Application platforms, Slovenská sporiteľňa

Roman Body

Application Modernization Services, Atos

Stanislav Polášek

Managing Director, Elos Technologies

Ivo Kovačič

Head of commercial industries, Atos

Lukáš Smiga

Cloud & Middleware Evangelist, Elos Technologies

NA KOHO SE DÁLE MŮŽETE TĚŠIT?

Miloslav Hašek

Head of Red Hat Division, Veracomp

Hana Llanaj

Business Development Manager, Veracomp Slovakia

Zdeňka van der Zwan

Channel Sales Manager, CEE, Red Hat

Lukáš Adamovský

Red Hat Channel Manager, Veracomp

Renata Balcerzak-Rawa

BDM, Red Hat Training, Red Hat

Štěpán Lohnickij

Sales Manager, Elos Technologies

JAK NAŠE EVENTY VYPADALY?

REGISTRUJTE SE NYNÍ

Těšíme se na vás!

X