Proofpoint ESSENTIALS nyní i pro malé a střední podniky

Proofpoint ESSENTIALS pro malé a střední podniky výrazně posiluje kybernetickou bezpečnost pomocí ochrany emailové komunikace a vzdělávání uživatelů.

Více než 90 % dnešních kybernetických útoků se zaměřuje na koncové uživatele prostřednictvím e-mailů a 99 % úspěšných útoků je aktivováno uživatelem. Proofpoint nově nabízí platformu Proofpoint Essentials kombinující nástroj emailové security a nástroj pro zvýšení povědomí o kybernetické bezpečnosti, který je vhodný a dostupný pro segment SMB mimo jiné i jako služba. Bezpečnostní technologie, v dnešní době již velmi sofistikované, bohužel nikdy nedokáží úplně eliminovat všechny typy hrozeb. Nejúčinnější ochrana tak vždy začíná u lidí. Proofpoint vyslyšel potřeby malých a středních firem, pro které přichystal vysoce efektivní ochranu emailové komunikace a vzdělávací platformu, dostupnou také v českém jazyce, která mění chování zaměstnanců a posiluje tak systém ochrany společností všech velikostí – ať mají 10 zaměstnanců či několik tisíc.

Vzdělávat zaměstnance v kybernetické bezpečnosti se vyplatí společnostem všech velikostí

Každý zaměstnanec má v současnosti přístup k firemnímu emailu a dalším aplikacím, a to nejen na pracovních zařízení, ale často také na osobních přístrojích a mobilních telefonech. S přesunem do režimu home-office se zvyšuje důležitost politiky hesel, pravidel vzdáleného přístupu a emailové bezpečnosti. Proofpoint všechny tyto otázky zpracoval do interaktivního výukového formátu Proofpoint Essentials Security Awareness a firmám všech velikostí tak přináší řešení, které bude znamenat jednoznačné posílení jejích bezpečnosti skrze vzdělané a uvědomělé zaměstnance.

Jednorázová školení bezpečnosti nejsou v dnešní době rychlého vývoje kybernetických hrozeb efektivní. Klíčový je průběžný, dlouhodobý a koncepční přístup ke vzdělávání, pravidelné vzdělávání pomocí krátkých interaktivních vzdělávacích modulů, které zaměstnance časově nezatěžují. Zaměstnance můžete také průběžně testovat pomocí simulovaných phisingových útoků, na jejichž základě pak neúspěšným zaměstnancům poskytnete školení o daném typu hrozeb,“ říká Tomáš Barta, Head of Sales & Business Development ve společnosti Veracomp

Účinný nástroj emailové bezpečnosti disponuje i pokročilou analýzou obsahu

Emailová bezpečnost je ve většině firem brána jako klíčová. Do schránek směřují dennodenně phisingové emaily, malwary či spamy. Avšak malé a střední podniky byly do současnosti limitovány vysokou cenou za řešení emailové bezpečnosti. Proofpoint Essentials Email Security nabízí detekci spamu a phishingu spolu s vícevrstvou antivirovou ochranou a pokročilou analýzou obsahu. Velmi přesně detekuje textové, obrázkové a přílohové spamy nebo phishingové e-maily. Zároveň se neustále automaticky přizpůsobuje novým hrozbám, které se objevují. S touto technologií je možné dosáhnout nejvyšší úrovně ochrany – až 99 % – proti všem typům spamových e-mailů. Zabezpečte svůj podnik před kybernetickými hrozbami s využitím pokročilé ochrany, která je nyní dostupná i pro malé a střední podniky.

X