Novinky

Revoluce i evoluce - FortiGate 100F

Jeden z nejdostupnějších next-gen firewallů 100E pro podnikové zabezpečení má svého nového nástupce, je jím FortiGate 100F. Jde o revoluci a zároveň evoluci – nový model nedostal jen nové písmenko, ale změnil se i v mnoha dalších směrech. Pojďme si spolu projít ty nejzásadnější.

Jak bývá zvykem, firewall spravujete nadále prostřednictvím moderního FortiOS, které nemá ve své kategorii konkurenci. K dispozici je funkcionalita SD-WAN díky které získáte bezpečné řešení pro bezproblémovou dostupnost kriticky důležitých aplikací. Security Fabric je samozřejmostí, stejně jako bezplatný VPN manažer.

 

Největším benefitem 100F je bezesporu 10Gbit konektivita, ve výbavě jsou 2x10GE SFP+ porty, díky kterým můžete rozšířit svou LAN síť. V základu navíc přibyl i duální napájecí zdroj, ten nyní nemusíte přikupovat, jak tomu bylo u 100E.

 

Díky nejnovější bezpečnostní platformě ASIC SoC4 máte k dispozici výkonnou HW akceleraci, která se v reálném čase postará o inspekci šifrovaného provozu, jen tak nad svou sítí získáte opravdovou kontrolu. Až 90 % provozu totiž „běhá“ šifrovaně po HTTPS.

 

Model je opět dostupný v klasických bezpečnostních bundlech s možností osazením interním diskem pro ukládání logů. Pro více informací kontaktujte naše obchodní zástupce.

 

Kompletní přehled parametrů a dostupných informací naleznete na oficiálních stránkách výrobce v datasheetu

 

 

Další články

RSS