Novinky

Král SMB firewallů: FortiGate 40F Series

Nemuseli jsme čekat dlouho a máme tady další FortiGate vhodný pro SMB, do kanceláří, na pobočky nebo třeba do menších obchodů. Nový model se pyšní nejen plnohodnotným FortiOS, SD-WAN funkcionalitou a možností integrace do Security Fabric, ale hlavně hardwarovou akcelerací na platformě ASIC SoC4 – ta dodá firewallu dechberoucí výkon, díky kterému strčí do kapsy kde jaký konkurenční firewall. 

„Čtyřicítka“ je tak nejmodernějším dostupným řešením pro „next-generation“ zabezpečení. Díky integrované SD-WAN funkci drží krok se softwarově definovanými WAN konektivitami – v praxi tak získáte bezpečné a dostupné řešení pro bezproblémový chod kriticky důležitých aplikací. Pokud potřebujete bezpečně vyřešit pobočkovou konektivitu u vašich zákazníků, pak je FortiGate 40F výbornou volbou.

 

Samozřejmostí je i integrovaný VPN manažer, který naleznete v každém FortiOS. Díky napojení na FortiCloud získáte lepší dohled nad zařízením, dostupné logy a případně i vzdálenou správu.

 

Mezi konektory nechybí dedikovaný FortiLink port pro napojení FortiSwitchů, WAN a 3x LAN. Standardem je pak konzolový port pro správu a USB 3.0 port určený k zálohování konfigurace na flash disk. LAN porty, stejně jako FortiLink, můžete konfigurovat jako WAN – nemusíte se tedy bát, že by jeden dedikovaný WAN port byl málo.

 

Model 40F je dostupný i ve Wi-Fi variantě, vedle spolehlivého next-generation firewallu získáte tedy i moderní Wi-Fi konektivitu.

 

Možnost volby bezpečnostních balíčků je stejná jako u jiných modelů, viz. tabulka. Pro více informací kontaktujte naše obchodní zástupce.

 

Kompletní přehled parametrů a dostupných informací naleznete na oficiálních stránkách výrobce v datasheetu.

 

 

 

❶ – Napájení 12V DC, 100-240V AC 50/60Hz adapter ❷ - USB (USB A) USB 3.0 ❸ - Konzolový port (RJ-45) pro správu ❹ - WAN (RJ-45) 1 Gbps Ethernet ❺ - FortiLink Port A (RJ-45) 1 Gbps Ethernet ❻ - Ethernetové porty 1 až 3 (RJ-45) 1 Gbps Ethernet

 

Firewall Throughput

5 Gbps

NGWF

800 Mbps

Threat Protection

600 Mbps

SSL Throughput Inspection

310 Mbps

VPN Throughput

4,4 Gbps

Max G/W to G/W IPSEC

200

 

 

 

 

Další články

RSS