Novinky

Flowmon a LOGmanager: Ideální česká dvojka

Internet a datové sítě jsou nejvyužívanějším nástrojem pro komunikaci, získávání informací a práci jako takovou. Specialisté na bezpečnost a rizika se shodují, že největším rizikem není perimetr a internet jako takový, ale lidský faktor v něm – mnohdy navíc přímo uvnitř vaší sítě. Skvěle chráněný perimetr: FW, IPS, AV – to je základ.

Veracomp má naštěstí přesně na tyhle věci ty pravé nástroje: Flowmon a LOGmanager.

 

Flowmon

Flowmon je ucelené řešení pro monitorování sítí na bázi datových toků, které administrátorům dává nástroj pro diagnostiku výkonnostních problémů sítí a aplikací a detekci kybernetických hrozeb.

 

Výrobce řešení, Flowmon Networks (původním názvem Invea-tech), je česká společnost založená v roce 2007 jako univerzitní spin-off. Sídlí v Brně a je stále úzce spojená s univerzitní sférou. Od chvíle založení se rozrostla tak, že nyní dodává svá řešení do všech kontinentů světa a díky tomu ji naleznete i v renomovaném Gartner magic kvadrantu.

 

LOGmanager

LOGmanager řeší jednotné centrální úložiště logů pro celou organizaci nebo datové centrum. Je to nástroj pro centralizaci sběru logů ze zařízení v síti, nezávisle na typu technologie nebo výrobce. Zvládá generování výstrah (alerting) na základě různých korelací a podmínek.

 

Stojí za ním Sirwisa, která je ryze českou softwarovou společností zaměřující se na vývoj bezpečnostních řešení. Jejím hlavním produktem je právě systém LOGmanager.

 

Více se o těchto řešeních a jejich společném nasazení můžete dočíst na ICT Blogu.

Další články

RSS