Novinky

Fortinet přináší v nové verzi svého operačního systému FortiOS přes 200 nových funkcí

Vydáním operačního systému FortiOS ve verzi 6.0 Fortinet zcela naplnil svou vizi bezpečnostní architektury Fortinet Security Fabric a představil tak skutečně integrovaný a automatizovaný bezpečnostní komplet přizpůsobený dynamickému rozvoji dnešních sítí. FortiOS se během posledních let stal nejčastěji nasazovaným síťovým bezpečnostním operačním systémem na světě. Jeho nejnovější vydání přináší přes 200 nových funkcí a funkcionalit, jejichž smyslem je posílit a rozšířit účinnost bezpečnostní architektury Security Fabric díky podrobnému přehledu, integrované detekci pokročilých hrozeb a automatizované reakci spolu s průběžným vyhodnocováním důvěryhodnosti, což je dnes nezbytné k zabezpečení interní infrastruktury IT v rámci firmy a GDPR.

Hlavní novinky ve FortiOS 6.0:

 

  • Vylepšené funkce bezpečné SD-WAN, služby detekce hrozeb a širší přehled od IoT po multi-cloudové sítě pro ochranu před potenciálními útoky.

 

  • Rozšířené cloudové konektory v rámci architektury Security Fabric, které nyní zpřístupňují i privátní, veřejné a SaaS cloudy. K dispozici jsou konektory pro VMware NSX, Cisco ACI, Nokia Nuage, AWS, Azure, Google Cloud, Oracle Cloud, Dropbox, Box, Salesforce a další.

 

  • Nové automatizované procesy, integrované služby auditu a zajištění souladu s předpisy GDPR poskytují vyšší úroveň řízení kyberbezpečnosti.

 

  • Funkce identifikace sítě na úrovni podniku a jednotlivých entit umožňuje precizní segmentaci jako nezbytný základní prvek zabezpečení sítě založeného na zkoumání úmyslu útoku.

 

  • Další funkce zahrnují nové schopnosti identifikace provozu, které zajišťují dostatečnou přenosovou kapacitu pro stěžejní aplikace, implementace bez zásahu administrátora umožňující plug-and-play správu SD-WAN lokalit a VPN na jeden clik využívající společný VPN přístup do cloudu.

 

Na rozdíl od zabezpečení založeného na izolovaných řešeních poskytuje FortiOS 6.0 pokročilou bezpečnost se stovkami nových funkcí a schopností, které zajišťují úzkou provázanost bezpečnostních prvků do jediného aktivního a konzistentního systému rozprostřeného po celé síti. Poskytuje tak širokou ochranu a přehled o všech směrech potenciálního útoku, řízení segmentace od poboček a koncových bodů po jádro sítě a od datového centra po multi-cloudová prostředí, schopnost automaticky shromažďovat zdroje na ochranu proti pokročilým hrozbám, kdekoliv v síti se vyskytnou. A dále také průběžné vyhodnocování a audit bezpečnosti s cílem průběžně zlepšovat celkovou úroveň ochrany sítě.

 

Bezpečnostní architektura Fortinet Security Fabric toho dosahuje pomocí otevřených standardů a společného operačního systému, což umožňuje různým bezpečnostním technologiím fungovat jako jednotný, ucelený systém. Tento holistický přístup, nyní plně implementovaný v operačním systému FortiOS 6.0, zajišťuje konzistentní přehled a integrovanou kontrolu, které se dynamicky přizpůsobují elastickým sítím, jaké dnešní společnosti zavádí.

 

Zdroj: Fortinet Blog

 

Více informací o Fortinet bezpečnostních řešeních. 

 

Další články

RSS