Novinky

Víte, jak získat dotaci na vzdělávání svých lidí?

Odborný rozvoj zaměstnanců je v současné době nezbytnou součástí řízení a růstu každé firmy. Je nutné se neustále seznamovat s novými trendy, získávat potřebné certifikace a v zájmu zvyšování kvality služeb neustále rozvíjet znalosti svých lidí – což v dynamickém oboru IT platí dvojnásobně! Ne vždy se však v rozpočtu společnosti najde dostatek prostředků na vzdělávání… Co s tím?

Úřad práce ČR vyhlásil začátkem listopadu již třetí kolo dotačního programu Podpora odborného vzdělávání zaměstnanců (POVEZ). Výše prostředků, které jsou k dispozici, je značná – 1,5 miliardy Kč!

 

Firmy nyní mohou žádat o dotaci na vzdělávání svých zaměstnanců a stejně tak OSVČ mohou požadovat příspěvek na své vlastní zvyšování odbornosti. Špatnou zprávou je, že dotační program je určen pouze mimopražským firmám – přičemž rozhodující není sídlo firmy, ale faktické místo výkonu práce zaměstnanců, tj. např. firma sídlící v Praze s pobočkami v dalších krajích ČR může o dotaci zažádat, ale pouze pro pracovníky mimopražských poboček.

 

Podmínkou je, aby délka podpořené vzdělávací aktivity byla minimálně 40 hodin. Stejně tak i z hlediska zaměření jsou aktivity zčásti omezeny – nejde žádat o příspěvek na vzdělávání obecné povahy typu měkkých dovedností (např. komunikační či obchodní dovednosti), obecné IT gramotnosti či řidičského průkazu sk. B. Naopak vysoce odborné a specializační IT kurzy jsou dle našich zkušeností vítané a úřady práce podporované. V programu můžete získat příspěvek ve výši až 85 % skutečných nákladů na realizaci vzdělávací aktivity či nákup kurzu a současně příspěvek na úhradu mzdových nákladů školených zaměstnanců po dobu vzdělávání až do výše 198 Kč/hodinu. Finanční příspěvek je vyplácen zpětně (zpravidla do 30 dnů) po zdárné realizaci vzdělávání a doložení všech formálních podkladů místně příslušnému úřadu práce.

 

Každopádně se nevyplatí otálet, protože v minulém kole byla stejná částka vyčerpána během necelých čtyř měsíců! Online žádost naleznete na stránkách POVEZ a bližší informace k dotačnímu programu na webu MPSV.  A pokud se ani zde nedočtete vše, co vás zajímá, můžete se o radu obrátit k nám do Veracomp Academy.

 

Olga Staníčková, Project Manager, Veracomp Academy

Další články

RSS