Média a my

Cenově dostupné videokonferenční vybavení

Společnost AVer nabízí videokonferenční zařízení, které zaujme kvalitou zpracování a cenou. Právě cenová dostupnost je hlavním tahákem AVeru a v České republice se videokonference AVer těší velké oblibě.

Společnost Aver Information byla založena začátkem roku 2008 na Tchaj-wanu a v současnosti patří mezi významné světové dodavatele prezentačních a vzdělávacích řešení (dataprojektorů), bezpečnostních dohledových řešení a řešení pro videokonference. AVer hospodaří s kapitálem 32,7 mil. dolarů a v roce 2016 dosáhl příjmů ve výši 60 mil. dolarů. AVer má 660 zaměstnanců po celém světě, z nichž se více než 35 % věnuje aktivnímu výzkumu a vývoji technologií. Díky svým technickým znalostem získal více než 250 patentů pro veškeré své technologie. Obržel také mnohá mezinárodní ocenění – jako např. iF Design Award, Red Dot Award (Německo), CES Innovation Award (USA) a mnohá další. AVer se tak stal úspěšným tvůrcem inteligentních řešení, která uspokojí požadavky i těch nejnáročnějších klientů, a to díky neustálé inovaci svých technologií, a především díky kvalitě produktů.

 

Portfolio videkonferečního vybavení

Videokonference AVer jsou nabízeny ve třech modelových řadách EVC, VC a Conference Camera (CC). Nabízené modely řady EVC používají H.323 a SIP protokoly, modely AVer VC poskytují bezproblémovou integraci s většinou UC systémů, jako je například Skype, Skype for Business, Google Hangouts, FaceTime, Cisco Webex, GoToMeeting, Adobe Connect, BlueJeans, Zoom, Vidyo, Fuze, WebRTC, V-Cube a další. Třetí řadou videokonferenčních zařízení je Conference Camera (CC). Tyto kamery jsou nepostradatelným nástrojem pro firmy, které používají webové konference nebo cloud-based konference. Řada CC je vhodná do zasedacích prostor všech velikostí a všechny modely jsou kompatibilní s dalšími výrobci videokonferenčních zařízení.

 

Výhody videokonferencí

Nespornou výhodou videokonferencí je úspora času a flexibilita, tedy možnost vysílat v podstatě odkudkoli. Uspořádat videokonferenci přes zařízení AVer je velmi jednoduché a odpadá tak potřeba pečlivého plánování osobní schůzky. Díky použití videokonferenčního zařízení tak není zásadní rozdíl mezi osobním setkáním v zasedací místnosti a virtuálním setkáním mezi lidmi tisíc kilometrů od sebe. Díky tomu použití videokonferenčního zařízení zásadně snižuje cestovní náklady. FullHD rozlišení a vysoká kvalita přenosu hlasu dělá z videokonference plnohodnotnou alternativu k osobní schůzce.

 

Proč videokonference AVer

Hlavní předností videokonferenčních zařízení AVer je cena. Již v základu je totiž nabízena prodloužená záruka na dobu 36 měsíců. Podle zvoleného typu videokonference AVer lze navazovat spojení jak bod-bod, tak i multipoint. U režimu multipoint se dá volit od tří spojených lokalit až po deset současně spojených lokalit. Spojení multipoint je u videokonferencí AVer vysoce variabilní i co se týká spojení různých uživatelských prostředí, je podporováno propojení H.323 s protokolem SIP a současně hardwarové videokonferenční zařízení se softwarovými videokonferenčními klienty. Na českém trhu jsou produkty AVer také oblíbené pro svou jednoduchost uživatelského rozhraní a ovládání, AVer také poskytuje plnou podporu českého jazyka v ovládacím menu.

 

Zajímavou funkcí VC AVer je možnost pořizování okamžitého záznamu obrazu i zvuku u probíhající videokonference. Nahrávání funguje jak v režimu spojení bod-bod tak ve spojení multipoint (více než dva účastníci). Nahrávání snímaného obrazu kamery a zvuku z mikrofonu je možné i bez navázaného spojení – tedy i při pouze zapnutém zařízení. Nahrávání se provádí přímo na základní jednotce zařízení z USB portu na jakékoli záznamové zařízení. Nahrávka je na přenosném záznamovém zařízení uložena v protokolu chráněném společností AVer. Přehrání záznamu například na osobním počítači se provádí pomocí stažitelné licence VC Player, která mimo jiné umožňuje záznam upravovat, ukládat a dále zpracovávat. Zpracované soubory je možné konvertovat a uložit do formátu .mp4 a .mov.

 

Uvedení do provozu

Nastavení videokonferencí AVer a uvedení do provozu trvá v průměru 30 minut. V dodávce VC AVer je vše potřebné pro standardní zapojení: základní jednotka VC AVer, mikrofon, kamera, sada propojovacích kabelů a dálkové ovládání včetně baterií. Součástí balení je i schematický obrázek zapojení periferií, připojení do sítě 230 V/50 Hz a připojení k přenosové síti H.323, SIP apod. AVer videokonference řady EVC podporují možnost zapojení dvou zobrazovacích zařízení, umožňují připojení až čtyř mikrofonů, nabízejí možnost nahrávání, mají uživatelské menu v českém jazyce a mnoho dalších funkcí, které jsou standardem pro videokonferenční zařízení.

 

Proč prodávat videokonference AVer:

 • progresivní marže – podle typu zařízení, registrace leadu, počtu kusů atd.;
 • snadná a velmi rychlá instalace bez nutnosti složitého plánování;
 • vzdálený přístup např. přes webové rozhraní;
 • tři roky záruky – se zákazníkem lze uzavřít servisní smlouvu;
 • servis NBD v ceně zařízení;
 • upgrade softwarových verzí zdarma;
 • kompatibilita s ostatními výrobci;
 • mix H.323 a SIP v režimu multipoint;
 • český jazyk ve všech modelech;
 • volně dostupné softwarové aplikace pro vylepšení funkcí;
 • prodejní a servisní podpora profesionálního týmu distributora.

 

Argumenty pro koncového zákazníka:

 • poměr cena/výkon;
 • kamery FullHD s funkcí zoom;
 • záruka 36 měsíců v ceně zařízení;
 • variabilita řešení a velmi jednoduchá instalace;
 • snadné uživatelské ovládání;
 • u každého modelu videokonference AVer jsou jednoznačně specifikované funkce – není potřeba nic dokupovat;
 • nadstandardní funkce – nahrávání, SIP server, multipoint až deset lokalit a další; úspora cestovních nákladů a času na schůzky;
 • efektivita při poradách a jednáních;
 • vzdálené porady, jednání, školení, vše realizovatelné během pár minut.

Další články

RSS

Naši partneři o nás