Média a my

ExtremeCloud: Správa prostřednictvím cloudu

ExtremeCloud od Extreme Networks zajišťuje správu zařízení prostřednictvím cloudu, a to pro poskytování služeb pevné i bezdrátové sítě, odstraňování závad, analýzu dat, kontrolu zavedených přístupových práv (policies) a správu firmwaru. To vše funguje na principu předplatného. Zákaznická data se do ExtremeCloudu nikdy nedostanou.

Firma Extreme Networks byla založena v roce 1996 a ústředí má v San Jose. Aktuálně poskytuje softwarově definovaná řešení, která mají za cíl IT oddělením poskytovat vysokou užitnou hodnotu díky silným vazbám na zákazníky, partnery a zaměstnance. Dodává řešení pro pevné i bezdrátové infrastruktury, od koncového zařízení až po datové centrum, od enteprise řešení po cloud. Společnost dbá na kvalitu svých řešení a služeb pro zákazníky v 80 zemích světa, poskytuje podporu pouze prostřednictvím vlastních zaměstnanců organizacím všech velikostí v rozmanitých odvětvích průmyslu, státní správy, zdravotnictví, školství, malo- a velkoobchodu, dopravy a logistiky nebo výrobní sféry. Řešení ExtremeCloud je primárně cíleno na zákazníky s malým či žádným IT oddělením hledající úspory na investičních a provozních nákladech. A především na ty, kteří hledají vlastnosti enterprise řešení za náklady low-endu. Pro obchodní partnery je to cesta ke snadnému pilotnímu projektu.

 

Na míru aktuálním potřebám

Mnoho zákazníků stále nasazuje low-endová řešení, která nemají šanci plnit náročné požadavky nejen na mobilitu. Jakmile se v prostoru objeví více zařízení, zvlášť těch mobilních, síť přestane poskytovat služby, často přímo „zamrzne". Pro tyto účely slouží řešení v enterprise třídě. A díky cloudu je dnes možné tato řešení provozovat i s velmi nízkými náklady. Navíc lze ušetřit spoustu prostředků věnovaných řešením problémů a vůbec celkové správě. Což má přímý vliv na spokojenost uživatelů.

 

Co nabízí ExtremeCloud:

 • Stejný hardware i software – umožňuje zákazníkům přechod z cloudového na lokální řešení bez nutnosti kompletní výměny vybavení.
 • Struktura založená na tocích dat – umožňuje rychlejší zpracování dat včetně aplikační viditelnosti a kontroly oproti zpracování paketů, jelikož přístupový bod nemusí kontrolovat každý paket. Jakmile je nový tok nastaven, je tento udržován v tabulce toků a vyhledávání následných paketů je mnohem rychlejší.
 • Snižuje operační náklady (OPEX) – pro firmy s limitovanými zdroji na IT služby je správa sítě umístěna ve veřejně přístupném zabezpečeném cloudu.
 • Snižuje investiční náklady (CAPEX) – je eliminována potřeba nakupovat, umísťovat, udržovat, napájet elektřinou či zabezpečovat přístroje zapojené v lokální síti.
 • Zero Touch Provisioning (ZTP) – nainstaluje se přístupový bod, přístupový bod nalezne ExtremeCloud, nakonfiguruje se a je plně funkční. Další softwarové aktualizace jsou získávány z ExtremeCloudu.
 • Platba podle skutečné spotřeby – jestliže zákazník rozšiřuje síť, kupuje jen to, co potřebuje.
 • Nejmodernější technologie – firmy mohou jednodušeji a levněji modernizovat a držet krok s nejnovějšími Wi-Fi technologiemi (802.11ac Wave 2).
 • Aplikační analytika, podpora BYOD, řízení přístupu do sítě, uživatelské profily a politiky – řešení žádaná obvykle ve velkých organizacích – jsou dostupné i pro malé organizace.

 

Jde o ideální nástroj pro pilotní projekty obchodním partnerům – hardware lze ponechat a předplatné se převedou na plné řešení. Kromě WLAN je možné z ExtremeCloudu spravovat i pevnou síť, tzn. všechny přepínače. Rozhraní pro správu je velmi jednoduché, partneři navíc mohou delegovat práva na jiné subjekty ve více úrovních. ExtremeCloud podporuje multi-tenant i multi-site řešení.

 

Jak produkt funguje a jak jej zprovoznit

Obrovskou výhodou je možnost implementace bez fyzické přítomnosti technika (Zero Touch Provisioning, ZTP) – nainstaluje se přístupový bod/přepínač, ten sám nalezne ExtremeCloud, nakonfiguruje se a je plně funkční. Další softwarové aktualizace jsou získávány přímo z ExtremeCloudu. V nejbližších týdnech bude spuštěn web extremecloud.cz, kde partneři i zákazníci naleznou instruktážní videa pro první seznámení a instalaci, včetně jednoduché montáže zařízení.

 

Proč prodávat ExtremeCloud:

 • pro instalaci či pilotní projekt není potřeba podpora vlastního technického oddělení;
 • možnost nabídnout pokročilé a dostupné řešení zákazníkovi, který byl zvyklý dosud pouze na low-end;
 • možnost cílit na nové zákazníky;
 • partner může ExtremeCloud provozovat jako vlastní službu včetně vlastního brandingu;
 • možnost jednoduše a levně nabízet vlastní služby nejen v oblasti pevné či bezdrátové infrastruktury, ale i aplikační analytiky, podpory BYOD či řízení přístupu do sítě;
 • snadná implementace.

 

Argumenty pro koncového zákazníka:

 • enterprise řešení za cenu low-endu a v OPEX nákladech;
 • dostupná aplikační analytika, podpora prosazení uživatelských profilů, podpora BYOD či celkové řízení přístupu do sítě;
 • instalace a správa infrastruktury, které rozumí i člověk mimo IT, zákazník nemusí být závislý na dodavateli;
 • možnost odzkoušet si plné služby za minimální náklady;
 • dostupnost řešení používaného ve velkých organizacích s vysokými nároky na provoz – rychlý a bezpečný roaming, autentizace a autorizace, dynamická správa rádiového přenosu (Dynamic Radio Management, DRM), bezpečnost, správa uživatelských profilů.

Další články

RSS

Naši partneři o nás