Média a my

Petr Janda, CEO Veracompu, je mezi TOP 30 IT osobnostmi roku 2016

Před sebou má Petr Janda nemalý cíl. Z firmy chce do patnácti let od založení vybudovat největšího distributora s přidanou hodnou v České i Slovenské republice.

K cestě za úspěchem se obrátil i na pomoc ke koučovi.

„Je to můj šéf v Polsku. Dokázal vybudovat společnost, která je dnes jedničkou ve svém oboru, a neztratil za tu dobu nic ze své lidskosti a selského rozumu. Řešíme společně pouze složité věci, na které neexistuje jednoznačná odpověď. Jde spíše o rozhovor, kdy oba přemýšlíme nahlas a snažíme se na věc dívat různými pohledy. To většinou pomůže,“ chválí si Janda.

Jako šéf velké firmy je denně stavěn před řadu úkolů. Jak si z nich vybírá ty, které začne řešit jako první?

„V každém okamžiku své práce mám v hlavě vizi a každý den se ptám, zda to, co chci udělat, pomůže společnost posunout blíže k naplnění této vize. Pokud je odpověď ano, vyberu si ten úkol, který je v daný den nejsložitější, a na něm pracuji. Pokud úloha vyžaduje větší soustředění, zůstávám doma a pracuji na ní mimo kancelář. Totéž platí i pro mé kolegy. To, kde pracujeme, není dnes už důležité,“ poukazuje Janda.

Ostatně efektivita a organizace práce je téma, kterému se věnuje již delší dobu. Kupříkladu přes den se věnuje svému týmu a těm nejpalčivějším věcem. Ráno a večer vyřídí deset opravdu důležitých e-mailů, a pokud zbude nějaký čas, rozdělí ho mezi práci na projektech a př mýšlení o tom, co dále, co lépe, co efektivněji.

K tomu jsou samozřejmě třeba moderní technologie, jejichž fanouškem Janda je, nikoliv však otrokem.

„Práce po večerech nebo víkendech je volba každého z nás. Každé rozhodnutí má své důsledky, které si musíme pečlivě zvážit. Jsme u svobody a zodpovědnosti. Zastávám názor svobodné volby, kolik chci věnovat času práci na úkor jiné činnosti. Důležité je, aby každá činnost, kterou děláme v souvislosti s prací či koníčkem, nás naplňovala a dělali jsme ji rádi.“

To samozřejmě prosazuje i ve firmě. Pokud má kolega chuť pracovat večer a jeho rodinný život to podporuje, je to v pořádku. Jestliže se tým shodne, že chce udělat školení o víkendu, proč ne, stejně tak pokud se tým v rámci projektu pomoci druhým rozhodne věnovat jeden den dobrovolnické činnosti.

Petr Janda prakticky pracuje dnem i nocí, i když je to formou přemýšlení o Veracompu.

„Je jen několik věcí, které mě dokážou spolehlivě odnést jinam, a to je fotbal, badminton, lyžování a s manželkou velmi rádi cestujeme.“

Další články

RSS

Naši partneři o nás