Média a my

Huawei: Všestranný partner pro váš obchod

Společnost Huawei disponuje širokým produktovým portfoliem a u každého produktu se zaměřuje na dosažení vysoké kvality a nabízí příznivé podmínky pro tvoření cen. To vše představuje příležitost, jak navýšit svůj podíl na trhu právě s produkty Huawei.

Každý obchodní partner společnosti Huawei má možnost přímé komunikace  s tzv. Research and Development centrem, které v tuto chvíli  zaměstnává více než 70 000 odborníků. Toto číslo a úroveň podpory  dokládá, že Huawei disponuje jedním z největších a nejefektivnějších  R&D center na světě.  Cílem společnosti Huawei je v následujících pěti letech dosáhnout  obratu 15 miliard v oblasti enterprise. To je také důvod, proč je právě  tomuto segmentu trhu v současnosti poskytováno tolik podpory, ať už  v oblasti vývoje, marketingu, nebo prodeje samotného. 

 

Huawei OceanStor 5300, 5500, 5600, 5800 a 6800 V3 

Diskové úložiště Oceanstor V3 je sice na trhu oproti konkurenci poměrně  krátce, ale již během několika málo let se dostalo na úroveň  ostatních velkých hráčů a nyní je pro ně plnohodnotným „soupeřem“  jak z hlediska hardwaru, tak softwaru.  Disková úložiště Huawei OceanStor 5300, 5500, 5600, 5800 a 6800  V3 spadají do kategorie mid-range a high-end. Tato řada diskových  polí je ideální pro ukládání a procesování velkého množství dat i dat  s požadavkem na rychlý přístup s ohledem na vysokou dostupnost,  úsporu energie i jednoduchost administrace.  Řešení od společnosti Huawei je založeno na integraci blokového  i souborového přístupu s podporou řady protokolů v jediné platformě.  To přináší podporu pro mnoho scénářů nasazení jako například:  Online Transaction Processing (OLTP) a Online Analytical Processing  (OLAP) velkých databází, high-performance computing (HPC), digitální  média, centrální úložiště, zálohování, disaster recovery a migrace dat. 

 

Funkcionality 

Disková úložiště Huawei podporují SAN a NAS technologie pro  ukládání strukturovaných i nestrukturovaných dat i ty nejběžnější  přenosové protokoly: iSCSI, Fibre Channel, NFS, CIFS, HTTP a FTP.  Oceanstor V3 je vybaven rychlými 64bitovými multi-core procesory,  které disponují vysokou kapacitou interní cache paměti. Díky  technologii SmartTier identifikuje často využívaná data, která pak  přesouvá na výkonnější diskové jednotky. A díky SSD diskům může  být Oceanstor V3 konfigurovan jako tzv. full-flash diskové pole. Navíc  může být osazen externím akceleračním modulem pro navýšení výkonu  některých operací a snížení celkového zatížení hlavního CPU. 

 

Flexibilita a škálovatelnost 

Oceanstor V3 podporuje velké množství typů disků a interface modulů,  díky čemuž vzniká volnost ve výběru technologie pro ukládání  a poskytování datového prostoru. Podporovány jsou disky SAS, NLSAS  a SSD a typy interface modulů 8/16 Gbps FC, GE, 10GE, FCoE,  56 Gbps IB. 

 

Spolehlivost 

Samozřejmostí jsou technologie, které zaručují vysokou spolehlivost  všech komponent diskového úložiště. Ať už z pohledu hardwarové  poruchy nebo z pohledu ztráty dat.  Vysoká dostupnost pro dosažení nonstop provozu během operací  údržby u diskových úložišť Oceanstor V3 je zajištěna pomocí technologií,  jako jsou TurboModule, hot-swap technologie pro kontrolery,  ventilátory, moduly napájení, interface moduly, BBU moduly a pevné  disky. Přítomná je také technologie Dynamic capacity expansion  pro přidání disků do diskové domény bez přerušení provozu, Disk  Roaming pro automatickou detekci přesunutých disků a jejich opětovné  zařazení do diskové domény. 

 

Zabezpečení 

Pro přesun dat mezi dvěma diskovými systémy je možné využít  šifrované technologie VPN, která zajistí minimalizaci rizika úniku  dat. Důraz je kladen také na sanitaci dat, důkladné odstranění  smazaných dat tak, aby nebylo možné jejich opětovné obnovení. 

 

Virtualizace 

Disková úložiště Oceanstor V3 nezaostávají ani v oblasti virtualizace  externích polí, inteligentního ukládání a poskytování dat a efektivní  správy a využívání hardwarových prostředků. To zajišťují již zmiňované  funkce RAID 2.0+ a SmartTier a navíc je doplňují funkce  SmartQoS pro inteligentní řízení a přidělování hardwarových prostředků  založených na daných kritériích, Thin provisioning pro  alokaci využitého diskového prostoru nebo SmartCache pro využití  SSD disků jako rozšiřující paměť interní cache paměti. 

 

Úspora 

Oceanstor V3 zaujmou také technologiemi pro úsporu energie, jako  je inteligentní kontrola taktu procesoru, řízení rychlosti otáček  ventilátorů dle aktuálního stavu teploty jednotlivých komponent  diskového úložiště či deduplikace a komprese snižující nároky  na diskovou kapacitu. 

 

Jednoduchá správa 

Device manager je jednotné webové grafické rozhraní napříč celou  řadou diskových úložišť Oceanstor V3, které poskytuje přístup  ke konfiguraci, reportingu, monitoringu a mnoha dalším. Integrovaný  management dovoluje využití funkcionalit pro vzdálenou správu,  jako jsou VMware vCenter plug-in, Hyper-V System Center, vSphere  API for Storage Awareness (VASA), vSphere Storage APIs for Array  Integration (VAAI) a Volume Shadow Copy Service (VSS) Provider.  K dispozici je také funkce One-click upgrade tool, která je určena pro  jednoduché upgrady kontrolerů bez rizika výpadku diskového úložiště.  

 

Proč prodávat Huawei Oceanstor V3:

  • podpora lokálního zastoupení výrobce;
  • agresivní cenová politika;
  • vlastní vývoj SSD – vyšší životnost a cena stejná jako u HDD
  • 15k SAS;
  • registrace obchodních případů.

Argumenty pro koncového zákazníka:

  • rychlý vývoj a možnosti R&D centra;
  • vysoká úroveň technické podpory;
  • vysoká úroveň blokových i souborových funkcionalit;
  • příznivý model licencování;
  • připravenost do heterogenního prostředí.

Distribuce pro ČR a SR:
Veracomp

Další články

RSS

Naši partneři o nás