Média a my

Disková pole Nexsan: efektivní řešení pro archivaci

S rozvojem internetu, a tím i zjednodušením přenosu digitálních fotografií a videí, se stále zvyšuje potřeba uchovávat velké objemy dat za přijatelné peníze. Je nutné si také uvědomit, že dnes už se několik desítek, možná stovek šanonů s papírovými dokumenty vejde na jeden pevný disk.

Aby papír neztrácel své vlastnosti, potřebuje velmi specifické klimatické podmínky, zejména vlhkost, což znamená nemalé náklady na vybudování a provoz archivů. Tím se dostáváme k současnému trendu v ukládání dat za využití moderních systémů storage: diskové úložné systémy Nexsan beze zbytku splňují nejvyšší požadavky na kapacitu, bezpečnost uložených dat a efektivnost celého řešení. Společnost Nexsan (by Imation) získala od roku 1999 na svoji stranu více než 11 000 zákazníků. Její řešení jsou vhodná jak pro malé firmy, tak i pro velké organizace. K dispozici jsou hybridní úložné systémy, automatizovaná řešení pro archivaci a řešení pro vysokou hustotu úložných systémů. Ideální jsou pro kritické IT aplikace, jako jsou virtualizace, cloud, databáze. Velký důraz Nexsan klade na to, aby všechna řešení byla energeticky úsporná.

 

Proč Nexsan?

Protože v dnešní době světu vládnou informace. Všechny organizace čelí obrovskému tlaku na uchování dat, která jsou klíčová pro jejich podnikání. Řešení Nexsan disponují technologií AutoMAID (Massive Array of Idle Disks), která umožňuje úsporu až 67 % energetických nákladů ve srovnání s jinými řešeními. Všechny řady Nexsan se vyznačují i kompaktností díky vysoké hustotě disků a škálovatelnosti bez nutnosti nákladné a těžkopádné výměny celého řešení.

 • Nexsan SAN – tato disková pole poskytují kapacitu až 60 disků umístěných do rackové zástavby 4U a spotřebují až o 85 % méně energie při nečinnosti. Vysoká spolehlivost při zachování nízké ceny za 1 TB pomáhá optimalizovat infrastruktury SAN (Storage Area Network) pro zálohování dat, jejich obnovu, pro tradiční úložiště, virtualizaci i cloud. 
 • Nexsan E-Series V – diskové pole s vysokou spolehlivostí, vysoce výkonné a s vysokou kapacitou, která umožňuje snížit náklady, maximalizuje dostupnost a návratnost investice při ukládání dat. Systémy E-Series spotřebovávají méně než jednu třetinu rackového prostoru typických polí. Nabízejí až 240 TB úložné kapacity v prostoru 4U. E-Series V je nabízena ve třech základních konfiguracích: E60VT (240 TB ve 4U), E48VT (192 TB ve 4U), a E18V (72 TB ve 2U). Každá může být snadno zvětšena o další kapacitu přidáním odpovídající rozšiřovací jednotky. 
 • Nexsan NST-Series nabízí vysoký výkon, škálovatelnost plně sjednoceného hybridního systému NAS. Systém Hybrid Storage podporuje současně protokoly Fibre Channel, iSCSI, NFS, CIFS, SMB a FTP. S pomocí disků DRAM a SSD lze vytvořit vrstvu cache s názvem FASTIer. S FASTIer je systém schopný podporovat ty nejnáročnější blokové operace SAN a souborové operace NAS v jednom systému. Tím efektivně řeší debatu NAS versus SAN. Nexsan NST-Series nabízí kapacitu až 6 PB při použití disků NL-SAS nebo kapacitu až 756 TB při použití disků performance SAS. 
 • Nexsan Assureon – archivační systém, který je ideální pro optimalizaci primárního úložiště a splnění zákonných a firemních požadavků na dlouhodobou a bezpečnou archivaci dat. Assureon přebírá automaticky data z primárního úložiště a výrazně snižuje velikost, náklady a složitost záloh. Bezpečnostní funkce splňují přísná pravidla firemních, ale i vládních regulačních požadavků, včetně HIPAA, SOX a SEC-17. Přísná kontrola integrity dat, jako například fingerprint souborů, zajistí, že uložený soubor bude  kdykoli v budoucnu možné v pořádku načíst. Assureon pracuje transparentně bez vlivu na uživatele nebo aplikace a jeho správa je snadná. 

Výhody pro zákazníka

Zákazník nákupem získává cenově výhodné řešení, které může postupně růst dle jeho potřeb. Klíčovou výhodou je spolehlivost a jednoduchá administrace, což ve spojení s automatickou optimalizací spotřeby energie ve výsledku přináší nízké provozní náklady řešení. V ceně je standardně zahrnutá tříletá záruka bez nutnosti dalších nákladů. Bude-li potřeba, je možné za poplatek záruku dále prodloužit. V případě výměny vadného disku je zákazníkovi zaslán nový disk, přičemž poškozený disk stále zůstává jeho majetkem. Citlivá data tedy neopouštějí prostory společnosti a pouze zákazník rozhoduje, jakým způsobem bude vadný disk s citlivými daty bezpečně zlikvidován.

 

Proč prodávat disková pole Nexsan:

 • funkční obchodní kanál;
 • flexibilita systému;
 • technologický náskok;
 • registrace obchodního případu;
 • vysoká marže;
 • zastoupení výrobce a technická podpora;
 • atraktivní prodejní segment s možností růstu.

Argumenty pro koncového zákazníka:

 • standardní tříletá záruka;
 • záruku je možno prodloužit;
 • spolehlivost řešení;
 • automatická optimalizace spotřeby energie;
 • reklamace typu vadný za nový;
 • data vždy zůstávají u zákazníka;
 • jednoduchá správa;
 • nízké provozní náklady.

Další články

RSS

Naši partneři o nás