Média a my

Síťová pevná a bezdrátová infrastruktura pod jednotnou správou

Společnost BORGERS CS je významným světovým výrobcem textilních potahovin a koberců pro automobilový průmysl. Pro své čtyři závody v České republice se BORGERS CS rozhodl implementovat řešení Extreme Networks pro pevnou i bezdrátovou síť ve spolupráci s partnerem Efektit system.

Nasazení nových síťových prvků a jednotného managementu bylo nutné s ohledem na projekt migrace ERP i s ohledem na aktuální stav a stáří stávajícího řešení. Při výběru řešení byl kladen hlavní důraz na spolehlivost řešení, jednotnou správu pevné i bezdrátové sítě a pochopitelně i cenu. 

Architektura 

Pro pevnou síť byly vybrány přepínače A4/ B5/C5 a pro bezdrátovou síť 3:3x3 MIMO bezdrátové body 802.11n typu AP3715 a 802.11ac AP3805 s virtuálním kontrolerem V2110. Všechna tato zařízení podporují nasazení tzv. policy. Jde o síťové profily, které umožňují povolovat, odmítat, prioritizovat, nastavovat rychlostní limity, přesměrovávat a provádět audit síťového provozu. To vše na základě atributů jako jsou identita uživatele, čas, umístění, typ zařízení, soulad s bezpečnostní politikou a dalších parametrů souvisejících s okolním prostředím. Stejné profily jsou podporovány i v bezdrátové síti a síť tak poskytuje konzistentní kontrolu nad provozem. V první fázi jsou profily nastaveny staticky v celé síti, v budoucnu se však počítá s dynamickým přiřazováním na příslušné uživatelské role, na které po přihlášení budou aplikovány – různé pro zaměstnance a hosty, jiné pro notebook, tablet, chytrý telefon, IP telefon, tiskárnu atd. Všechna zařízení jsou provozována pod jednotnou správou Netsight.


Projekt

Zákazník kladl zpočátku hlavní důraz na spolehlivost a jednotnou správu. Velmi důležitým zlomem v projektu byla prezentace řešení spojená s ukázkou management systému Netsight. Ta ukázala jedinečnost na trhu v schopnosti použitelnosti rozhraní a intuitivního ovládání. Hlavně pak množstvím informací, které nástroj poskytuje pro centrální správu pevné i bezdrátové sítě. Zákazník si velmi pochvaloval jednoduchost aplikace, ve které má okamžitý přehled o všem co potřebuje vědět. Klíčovou roli také sehrál obchodní partner, který po celou dobu zastával profesionální aktivní přístup s důrazem na potřeby zákazníka a funkčnost celého projektu. A to včetně integrace jak se stávajícími, tak i novými systémy, souvisejícími zejména s přechodem zákazníka na nové ERP.


Výhody

Hlavní výhodou tohoto řešení je jednoduchá a jednotná správa sítě a její spolehlivost. Ukázalo se, že i takové řešení je cenově konkurenceschopné i proto, že se dobře zvážila dlouhá životnost řešení, poskytnuté doživotní záruky na veškerý dodaný hardware a zvýšení produktivity IT oddělení. Velkou výhodou jsou též znalosti prostředí a technologie obchodního partnera.

Další články

RSS

Naši partneři o nás