Média a my

Bezpečnost chytře a jednoduše

Řešení značky Trend Micro staví na 26 letech zkušeností a zpřístupňují koncovým uživatelům, firmám i státním institucím datovou bezpečnost pro ochranu informací na mobilních zařízeních, koncových bodech, komunikačních branách, serverech a zejména v prostředí cloudů.

Společnost Trend Micro je největším dodavatelem zabezpečení serverů na světě. Se svými 30 % trhu pokrývá jak zabezpečení fyzických serverů, tak virtuálních serverů na platformách VMware, Nutanix, Cisco, Citrix, Amazon Web Services, Microsoft Azure, Google Cloud, IBM a dalších. Svou pozici jedničky v hodnocení společnosti IDC obhajuje Trend Micro v této oblasti již od roku 2009. Velmi zajímavou skutečností je, že ve VMware prostředí je možné bez zásahu do virtuálních serverů řešit nejen firewall, ale třeba také IPS (virtual patching), kontrolu integrity, reputaci URL dotazů či antimalwarovou analýzu. 

 

Další výhody VMware prostředí ve spojení s Trend Micro: 

IPS systém sám při pravidelných skenech doporučí, které IPS ochrany zapnout a které naopak odstranit, protože pro daný virtuální stroj již nejsou potřeba. Trend Micro svým zákazníkům zajišťuje zero-day ochranu i na systémy, které výrobce operačního systému/aplikace sám již nepodporuje. Antimalwarová analýza dokáže na rozdíl od tradičních síťových výrobců kontrolovat soubor ne „mezi virtuálními servery“, ale přímo na virtuálních serverech. URL reputace – velmi kvalitní databáze opírající se o jedinečnou síť Smart Defense network. Jedná se o stovky milionů senzorů po celém světě a denně o 100 TB analyzovaných dat, 500 000 identifikovaných nových hrozeb a 250 milionů blokovaných hrozeb. Smart Defense server lze použít lokálně či dotazy posílat do Trend Micro cloudu. Vše je možné dále integrovat do SIEM řešení typu HP ArcSight, IBM Q1 Radar či SPLUNK.

 

Trend Micro Endpoint Security Solution– ochrana uživatele

Výsledky Gartner magického kvadrantu z počátku roku 2016 hovořípro Endpoint Security Solution od Trend Micro jednoznačně: jde o produkt, který je, co se týče bezpečnosti a množství vlastností, nejdále ze všech výrobců. Hodnotily se vlastnosti od klasického antimalwaru přes personální firewall, kontrolu vyměnitelných zařízení, šifrování souborů/disků/USB/CD/DVD, Data loss prevention moduluaž po možnost volit, které aplikace lze spouštět, URL reputaci a další. V této oblasti je společnostmi Info-Tech, SC Magazine či AV-TEST hodnoceno Trend Micro také nejlépe. Trend Micro nabízí vysokou úroveň řešení i v ochraně e-mailů. Jde především o šifrování e-mailů, ochranu e-mailového serveru Lotus Notes/MS Exchange instalací softwaru přímo do serveru, instalaci e-mailové virtuální appliance přes e-mailový server a v neposlední řadě také o zabezpečení e-mailů v cloudu společnosti Microsoft či jiných aplikací typu Google Drive, BOX nebo Dropbox. Především e-maily v cloudu Office 365 jsou chráněny tou nejlepší antimalwarovou analýzou na trhu (včetně Sandboxingu) a navíc lze řešit i DLP. Mobile Security nabízí celou škálu bezpečnostních ochran a vlastností pro mobilní platformy. V roce 2015 společnost Trend Micro zachytila jako jediná všechny vybrané vzorky malwaru s nulovou falešnou pozitivitou v testu společnosti AV Comparatives.

 

Trend Micro Deep Discovery – síťová bezpečnost

Pokročilé řešení ochrany proti hrozbám TM Deep Discovery umožňujedetekovat, analyzovat a reagovat na skryté cílené útoky. Pro ochranu před útoky, které jsou pro standardní bezpečnostní produkty neviditelné, využívá platforma Deep Discovery specializované nástroje detekce a individuální izolace a globální informace o hrozbách ze sítě Trend Micro Smart Protection Network. Platforma jedinečným způsobem detekuje a identifikuje nenápadné hrozby v reálném čase a následně zajišťuje hloubkovou analýzu a relevantní využitelné informace, které chrání organizaci před útokem. Velmi kvalitní IDS systém Deep Discovery dokáže odhalit problém jak na úrovni SPAN portu switche – Deep Discovery Inspector – či e-mailového systému, ale především v Sandboxing řešení Deep Discovery Analyzer. Detekovaný problém lze poslat i na další prvky od společnosti Trend Micro – jako například na Endpoint řešení – a zabránit tak šíření nákazy na laptopy i jinou cestou než přes síťový prvek, kde byl problém detekován. S dokončením akvizice divize HP – Tipping Point je nyní společnost Trend Micro lídrem i na poli IPS systémů a největší bezpečnostní firmou na světě. Nejvíce si na Tipping Point řešení zákazníci cení jeho rychlosti (i pod útokem) a velmi kvalitních a velmi rychle vydávaných bezpečnostních filtrů, které navíc mají téměř nulovou falešnou pozitivitu. Trend Micro rozšiřuje své působení na českém a slovenském trhu a jednou z hlavních priorit je podpora partnerské sítě, pro kterou získala nového distributora s přidanou hodnotou – společnost Veracomp –, jež v posledních letech zaznamenává dynamický růst.


Proč prodávat řešení Trend Micro:

 • špičkové produkty, kterým zákazníci důvěřují;
 • softwarové produkty – rychlá doba dodání, vysoké marže;
 • McAfee/Intel zrušil svou e-mailovou bránu a Symantec svou
 • webovou bránu – velký potenciál pro Trend Micro produkty;
 • lokální zastoupení výrobce – v Praze se v nejbližších měsících otevře Trend Micro kancelář, kde začne fungovat postupně až 50 zaměstnanců;
 • podpora distributora s přidanou hodnotou – dedikovaný Veracomp
 • Trend Micro team (obchodně i technicky vybavený),
 • webináře, obchodní prezentace a školení na pravidelné bázi,
 • partnerský program, podpora marketingových akcí partnera,
 • tvorba nabídek atd.


Argumenty pro koncového zákazníka:

 • největší úzce zaměřený výrobce bezpečnostního softwaru a globální lídr v oblasti zabezpečení cloudu;
 • Trend Micro poskytuje chytré a jednoduché zabezpečení, které se hodí do vaší infrastruktury a chrání nejen klíčová aktiva, ale i rozpočet;
 • vývoji inovací se TM věnuje více než 25 let, aby jejich zákazníci byli vždy o krok napřed před neustále se vyvíjejícími
 • hrozbami v oblasti IT;
 • jediný dodavatel s komplexním souborem pokročilých funkcí,
 • které jsou součástí produktu pro ochranu koncových bodů;


Distribuce pro ČR a SR:
Veracomp

Další články

RSS

Naši partneři o nás