Média a my

Fortinet zveřejňuje výsledky průzkumu „Internet věcí: Propojená domácnost“

Společnost Fortinet, světový dodavatel špičkových síťových bezpečnostních řešení, zveřejnila výsledky celosvětového průzkumu, jehož tématem byl Internet věcí (Internet of Things, IoT). Studie s názvem Internet of Things: Connected Home proběhla v 11 zemích a poskytuje globální pohled na vnímání Internetu věcí včetně souvisejících problémů (bezpečnost, ochrana soukromí…)a to zejména ze strany vlastníků nemovitostí.

Celosvětový průzkum mapuje postoje uživatelů k vizi domácích zařízení připojených na Internet. Propojená domácnost uživatele láká, ale vzbuzuje i obavy. Uživatelé se v této souvislosti nejvíce obávají úniku dat, jako problém je vnímán i malware nebo neautorizovaný přístup k zařízením.

 

Většina (61 %) respondentů průzkumu se domnívá, že propojené, zasíťované domácnosti se v příštích pěti letech stanou realitou. V Číně je o tom přesvědčeno dokonce až 84 % účastníků průzkumu, v USA 61 %, v evropských zemích mírně nadpoloviční většina respondentů. Pod pojmem zasíťovaná domácnost (connected home) se v rámci průzkumu myslí stav, kdy jsou domácí zařízení a elektronika standardně připojené k Internetu.

 

Více informací

 

Další články

RSS

Naši partneři o nás