Média a my

Fortinet uvádí platformu „Connected UTM“ a představuje dvanáct bezpečnostních produktů pro organizace s více síťovými body

Nová zařízení UTM, přístupové body bezdrátových sítí, bezdrátové rozšíření 3G/4G, ethernetové přepínače a špičková síťová bezpečnostní řešení pro řetězce maloobchodu, pobočky nebo decentralizované firmy

Fortinet představuje tucet nových produktů určených k připojení a rozšíření integrovaných bezpečnostních platforem Fortinet pro maloobchodní řetězce, pobočky nebo decentralizované firmy.  Pod souhrnným označením Connected UTM přináší Fortinet zařízení pro řízení hrozeb, bezdrátových přístupových bodů, rozšíření bezdrátových sítí skrze WAN a ethernetových přepínačů. Zařízení přitom nabízejí řízení politik a přístupu, ochranu před hrozbami a zajištění kontinuity.

Integrace a spojení – základy Connected UTM od Fortinetu

Základy filozofie Connected UTM leží v integraci a řízení. Nová řešení FortiGate/FortiWiFi-30D-POE, FortiGate/FortiWiFi-60D-POE, FortiGate/FortiWiFi-90D-POE a FortiGate-280D-POE nabízí integrovanou širokou paletu bezpečnostních vlastností, která od UTM očekáváme – plus navíc řízení přístupových bodů WiFi, přepínání, autentizaci, řízení koncových stanic a politik. A to vše v jednom snadno ovladatelném zařízení.

 

Nárůst a rozložení výkonu

Řídit povícero zařízení a kapacit skrze jednu bezpečnostní jednotku vyžaduje vysoký a stabilní výkon, aby se předešlo úzkým hrdlům v síťovém provozu. Právě zvýšení výkonnosti bezdrátových sítí vedlo Fortinet k představení dvou nových přístupových bodů k WiFi: FortiAP-221C a FortiAP-320C. Podporují nejnovější bezdrátový standard 802.11ac, který nabízí propustnost dat až 1 Gbps.

 

Platforma, která roste s organizací

Velikost organizace roste – a s ruku v ruce s tím musí růst i síťová bezpečnostní architektura. Aby byl tento přechod co nejjednodušší, přichází Fortinet s dvojicí nových přepínacích zařízení, která výrazně rozšiřují propojovací schopnosti platformy FortiGate. FortiSwitch-224D-POE je zařízení do standardních skříní s 24 (10/100/1000) přístupovými porty a dvanáct PoE porty, zatímco FortiSwitch-108D-POE je stolní zařízení nabízející deset (10/100/1000) přístupových bodů a osm PoE bodů.

 

Vestavěné silné analytické nástroje

Schopnost Fortinetu integrovat do bezpečnostních zařízení silný analytický nástroj (Retail Analytics) je jedním z důkazů síly Connected UTM. Nástroj totiž nabízí organizacím kompletní spektrum řešení pro řízení velkých dat (Big Data) včetně monitorování, analýzy, úpravy a využívání zákaznických dat v reálném čase. Využitím mobilních zařízení zákazníků od okamžiku, kdy vstoupili do prodejny, nabízí nástroj Retail Analytics posouzení specifických nákupních potřeb a následně umožňuje zaměřit se na ně přímo v reálném čase s produkty nebo službami, které mají zájem koupit.

Další články

RSS

Naši partneři o nás