Média a my

Gibabit wireless na palubě letadla?

Díky použití nové high-density gigabitové Wifi technologie 802.11ac od společnosti Aruba Networks budou moci cestující využít na palubě letadla bezplatnou Wi-fi síť v plném rozsahu.

Bezdrátové sítě v posledních letech učinily obrovský pokrok, bohužel používání Wifi sítí za letu bránilo to, že byly stále relativně pomalé a drahé.

Aruba Networks společně s leteckým specialistou Lufthansa Technik začali pracovat na tom, aby se tato skutečnost co nejdříve změnila.

Díky použití nové high-density gigabitové Wifi technologie 802.11ac od Aruby budou moci cestující v letadle využít bezplatnou Wi-fi síť v plném rozsahu. Mohou se těšit na používání běžných aplikací, streamování videa a zvuku, on-line nákup bezcelního zboží s výběrem možnosti místa dodání, on-line denní tisk, on-line nákupy na palubě, pohyblivé mapy a další.

Výsledkem bude nejen zvýšení komfortu pro cestující , ale i úspora nákladů za tisk a distribuci. Nespornou výhodou určitě bude samotná úspora nákladů za palivo díky snížení celkové hmotnosti letadla díky redukci hardwarových prvků (vestavěné obrazovky apod.).

Společnost Lufthansa se rozhodla pro spolupráci s Aruba Networks z těchto důvodů:

  • profesionální bezdrátové řešení umožňující vysoký výkon pro velký počet uživatelů
  • snadná integrace
  • vybudování nové generace bezdrátových přístupových bodů bez nutnosti instalace dalších kabelů a externích antén
  • použití nového přenosového protokolu 802.11ac pro maximální výkon se zpětnou kompatibilitou se standardem 802.11n v kombinaci s pokročilým softwarem ArubaOS
  • modularita použitých AP-225

Zde naleznete kompletní případovou studii >>

Další články

RSS

Naši partneři o nás