Média a my

Aruba /Cisco - nezávislé testy

Aruba Adaptive Radio Management umožňuje nejvyšší úroveň výkonnosti v odvětví. Toto tvrzení dokazují i nezávislé testy. Aruba ARM byl testován společně s vlajkovou lodí společnosti Cisco 3600 AP společně s nejnovějšími softwary obou výrobců.

Aruba ARM dosahuje pozohoruhodných výsledků, jelikož byla schopna udržet agregátní propustnost pro 5, 10, 15, a 20 smartphonů. Zatímco Cisco ukázal prudký pokles propustnosti po přidání více klientů. Viz. tabulka níže:

Dalším testem bylo zjištění vysoké dostupnosti, kde hlavními tématem je flexibilní konektivita pro mobilní zařízení a real-time aplikace.

Klíčovými otázkami byly:


• Jak rychle se síť obnoví v případě výpadku?
• V případě poruchy jaký je dopad na chování defaultního klienta - je vrácen automaticky zpět?
• V případě poruchy jaký je dopad na některé běžné podnikové aplikace?

Pro první zkoušku bylo použito 12 AP a nasimulování selhání řadiče tahem za kabel na rozhraní LAN primárního řadiče. Celá Aruba síť s 12ti přístupovými boxy byla dána zpět do režimu online 7x rychleji než Cisco síť.

Dalším testem bylo chování klientů po výpadku. Bylo použito 60 klientů s 12 AP.
U Aruby bylo automaticky dáno zpět všech 60 klientů do režimu online, u Cisco u 10ti klientů musel být použit manuální zásah.


Posledním rozhodujicím testem je uživatelský zážitek! Není to jen o konektivitě, ale také o aplikacích a důvěře k těmto aplikacím. Aruba je schopna poskytnout v reálném čase aplikace pro FaceTime Apple, Microsoft Lync (Aruba je pouze kvalifikovaný WLAN na MS Lync certifikaci), a video streaming, zatímco Cisco toto poskytnout zatím neumí.


Více >>Další články

RSS

Naši partneři o nás