FortiGate 200F je konečně tady!

I za dob covid-19 Fortinet neustále aktualizuje své portfolio. Dnes vám představujeme FortiGate 200F, který nahrazuje dnes již legendární model 200E. Pojďme si ho představit, těch novinek je tam opravdu hodně!

Rozšířená konektivita

Oproti svému předchůdci se může pyšnit zejména rozšířenou konektivitou, 200F přináší hned čtveřici 10 gigabitových SFP+ portů. Vedle toho je myšleno na vysokou dostupnost, přítomnost duálního napájecího zdroje potěší ty, kteří ho u předchozích modelů museli zvlášť dokupovat. Klasikou zůstává dvojice LAN gigabit portů pro MGMT a HA, stejně jako dalších 16 gigabit LAN portů pro vaši konektivitu a další síťové prvky. To vše je doplněno o 8 gigabit SFP portů. Pochopitelně nechybí konzolový port a USB 3.0.

Ovšem tím hlavním bodem dnešního představení je hardwarová akcelerace, kterou je model 200F vybaven. Oproti základním modelům je totiž osazen bezpečnostním procesory CP9 a NP6X Lite. Ty se v reálném čase postarají například o hardwarovou akceleraci IPS enginu, SSL inspekce nebo akceleraci VPN. Díky tomu se tak řadí mezi vhodné kandidáty pro nasazení jako centrální prvek, jenž provádí inspekci HTTPS provozu VPN (propustnost SSL inspekce je neuvěřitelných 4 Gbps).

Vylepšená ochrana citlivých údajů

Fortinet posunul zabezpečení ještě dál a FortiGate 200F vybavil dedikovaným TPM modulem (Trusted platform module), který například ukládá kryptografické informace a nabízí tak hardwarově založenou ochranu citlivých údajů.

Velmi dobré parametry můžeme sledovat i u CAPWAP propustnosti (20 Gbps), je tedy vhodný pro správu FortiSwitchů a FortiAP. Tento model celkově skvěle zapadá mezi model 100F a 400E, stává se tedy jakýmsi „entry modelem“ pro enterprise nasazení.

Vysoký výkon i konektivita

V kombinaci s SD-WAN funkcionalitou, pokročilým FortiOS 6.4 a hardwarovou akcelerací vám i v době této pandemie může posloužit jako vhodný, a hlavně cenově dostupný, next-generation firewall, který se postará o vysoké zabezpečení a výkon nejen VPN konektivit.

Aktuálně pro vás tento nový model naskladňujeme abyste si ho mohli co nejdříve vyzkoušet například formou zápůjčky. A jak bývá zvykem, všechny informace jsou dostupné v oficiálním datasheetu.

 

X