Média a my

Bezpečnost na úrovni sítě? Ano, ale...

S rozvojem bezpečnostních technologií a zařízení můžeme pozorovat, že stále rostoucím trendem je budování bezpečnosti na úrovni síťové komunikace. Každý, kdo pracuje v této oblasti, si je vědom toho, že budování bezpečnosti na úrovni sítě přináší mnoho výhod, nevýhod a dokonce i zásadních problémů. Sami výrobci těchto zařízení a řešení přiznávají, že jejich ochrana není stoprocentní. Ale obávám se, že výrobci toto přiznávají a připouštějí nikoliv z důvodu, že by chtěli své partnery a zákazníky varovat před problémy implementace bezpečnostních řešení na úrovni sítě, ale spíše z alibismu, kterým se předem vyhýbají zodpovědnosti v případě, že jejich bezpečnostní řešení selže.

Bezpečná hesla aneb Jak vyřešit autentizaci do podnikových systémů a přitom neudělat uživatelům ze života peklo

Hesla pro přístup do systémů používají lidé velmi dlouho. Dlouho byla jedinou překážkou pro vstup neoprávněné osoby. O bezpečnosti hesel se diskutuje poměrně často, přesto však existuje velké množství uživatelů, pro které je bezpečné heslo synonymem pro složitost, otravu, a dokonce zbytečnou šikanu správců systémů. Přitom správně zvolené bezpečné heslo dokáže téměř zázraky. Minimálně tedy dokáže zásadním způsobem znesnadnit prolomení autentizačních procesů.

Naši partneři mají ty nejlepší znalosti a dovednosti

Když je řeč o open source řešeních pro firemní segment, vybaví se každému v první řadě Red Hat. O jeho výhodách pro hybridní cloud nám více prozradil jeden z nejpovolanějších – Jiří Kolář, solution architect – middleware, Red Hat CZ/SK/CEE. Za Veracomp, distributora Red Hatu, promluvil Radek Langkramer, Red Hat certified architect, instructor a examiner.

Veracomp mi dává prostor

Řady Veracompu, distributora s přidanou hodnotou, rozšířil specialista na IT bezpečnost Petr Šnajdr, který se brzy po svém nástupu stal business development managerem a stará se o portfolio značky Trend Micro. Jak hodnotí své dosavadní působení u Veracompu, které hrozby jsou aktuálně na vzestupu a co má Veracomp pro partnery připraveno? Čtěte dál.

Vývoj bezpečnostních hrozeb a jak se jim bránit

Předpovídat vývoj v oblasti hrozeb nebylo lehké, dalo se však usuzovat ze současného stavu. Po objevení první verze malwaru pro mobilní zařízení bylo možné s velkou pravděpodobností tvrdit, že malware pro mobilní platformy zažije velký boom. Když jsem byl tedy před několika lety dotázán, jaká bude situace další rok, bylo to tehdy poměrně jednoduché. V každoroční předpovědi se tedy postupně zohledňovala témata, která se uplynulý rok skloňovala nejvíce – ransomware pro Windows, mobilní hrozby, ransomware pro mobilní zařízení, problematika ochrany internetu věcí (IoT), cílené útoky a kyberšpionáž jako celek.

ExtremeCloud: Správa prostřednictvím cloudu

ExtremeCloud od Extreme Networks zajišťuje správu zařízení prostřednictvím cloudu, a to pro poskytování služeb pevné i bezdrátové sítě, odstraňování závad, analýzu dat, kontrolu zavedených přístupových práv (policies) a správu firmwaru. To vše funguje na principu předplatného. Zákaznická data se do ExtremeCloudu nikdy nedostanou.

Chráníme investice partnerů

Společnost Extreme Networks dnes patří mezi lídry v oblasti jak pevných, tak bezdrátových síťových technologií a jejím cílem je stát se lídrem na trhu i v oblasti softwarově definovaných sítí. Jak vnímají v Extreme Networks partnery, jaký byl pro společnost rok 2016 a proč s ní spolupracovat, to nám prozradil Ing. Michal Zlesák, obchodní ředitel Extreme Networks pro oblast střední a východní Evropy.

OceanStor 2200 V3: Úložiště pro náročné

Řešení Huawei OceanStor 2200 V3 jsou storage nové generace vytvoře- né na míru pro enterprise aplikace. Nabízejí snadnou správu, zajímavé konvergenční schopnosti, inteligenci a umožňují maximálně efektivní nasazení OLTP/OLAP databáze, Exchange, virtualizaci serverů nebo video- dohledové služby.

Bezpečnostní trendy roku 2017: Ransomware, GDPR a ochrana cloudu

Rok 2016 byl bezesporu rokem on-line vydírání. Bohužel i pro rok 2017 platí, že si přední pozici udrží hrozby typu ransomwaru. Jednotlivé útoky budou navíc diverzifikovanější jak z pohledu způsobu „doručení“, tak i metodami, které útočníci využijí k vlastní nákaze. Naroste také obliba ransomwaru jako služby, která umožní i naprostým laikům vydírání po internetu.

Hrozby i ochrana se zdokonalují

Bezpečnost IT je oblastí, která se neustále vyvíjí a podléhá řadě trendů. Rok 2016 je například všeobecně – a oprávněně – považován za rok online vydírání. Navíc je dávno pryč doba, kdy hrozby byly sice sofistikované, ale poměrně přímočaré a snadno pochopitelné i uchopitelné.

Fortinet Secure Access

Technologie a trendy na trhu rychle mění způsob, jakým podniky zavádímístní sítě LAN, připojují koncová zařízení a provozují podnikové aplikace všech typů. Dopady těchto změn a následné trendy ovlivňují i způsob, jakým musí být sítě zabezpečené.

Dešifrování provozu s Blue Coat SSL Visibility Appliance

Je již známým faktem, že poměr šifrovaného provozu se vůči nešifrovanému provozu přehoupl nad polovinu. To znamená, že nutnost inspekce šifrovaného provozu již nelze dále ignorovat, a to hned z několika důvodů, kterým vévodí ochrana proti úniku dat, aplikační inspekce nebo například ochrana proti malwaru, který již také umí využívat šifrovaný provoz.

Fortinet Wireless Solution

Bezdrátové připojení k síti je v současnosti běžnou součástí každodenního života. Mnoho firem na něj spoléhá dokonce do takové míry, že disponují menším počtem ethernetových zásuvek, než kolik mají zařízení v jednu chví­li připojených do sítě. Požadavky na bezdrátovou konektivitu proto běžně zahrnují možnost připojení externích zařízení, centrální správy z cloudového prostředí či napojení na centrální identity management.

Tak jak to mám teda zabezpečit?!

To je otázka, kterou si pokládá každý administ­rátor potom, co se vrátí z poslední konference o bezpečnosti, kde celý den poslouchal pre­zentace výrobců, kteří více či méně vášnivým způsobem přesvědčovali všechny účastníky, že jejich data a podniková síť nejsou v bezpečí. To vše doprovázené velkým množstvím statistik a mnohdy i přesvědčivými ukázkami.

Chceme lidem pozitivně měnit život

Distributora s přidanou hodnotou Veracomp navštěvujeme rádi. Pozitivní atmosféra je tu doslova na každém kro­ku. Všichni, na koho narazíte, se u své práce usmívají, nikdo nezvyšuje hlas do telefonu ani nedělá prudká gesta. Proč tomu tak zřejmě je, pochopíte, jen co strávíte chvíli s generálním ředitelem Petrem Jandou, s jehož přístupem a pozitivním naladěním je podle naší zkušenosti „plně kompatibilní“ i nový obchodní ředitel Lukáš Mirovský, kte­rého jsme vyzpovídali také.

Řešení pro hybridní aplikační cloud

V oblasti vývoje softwaru není lehké držet krok s dobou. Když už je na světě dobrý nápad, je většinou obtížné přetavit ho do reálného a úspěšného pro- jektu. Tradiční pojetí vývoje a provozu nedokáže tak rychle a pružně reagovat na požadavky trhu a často se usilovně brání změnám. Není připraveno na rychlé změny v požadavcích a nedokáže plně využít potenciál, který je aktuálně k dispozici.

Bezpečnost je velké a stále aktuální téma!

Rok co rok se skloňuje otázka bezpečnosti u firem a uživatelů, vzdělanost partnerů a nové možnosti a příležitosti. Co
letos? Jaký byl vlastně rok 2015, co nás čeká v tom letošním, jaké největší hrozby zasáhly zákazníky, které události
hýbaly trhem? Na tyto a mnohé další otázky společně u kulatého stolu diskutovali Patrick Müller (Sophos), Daniel Šafář (Check Point), Jindřich Koch (Kaspersky Lab), Petr Špringl (Flowmon Networks) a Tomáš Bárta (Veracomp).

Networking, směrovače, přepínače, rozbočovače, mosty, opakovače- Co to vlastně je a kam ten svět spěje?

V dnešní době je již všeobecně známo, že bezpečnostní technologie jako „Intrusion Prevention System“, „Application Control“, „Anti-Malware“ a další jsou stavebním kamenem každé IT infrastruktury. Ale zároveň se již ví, že tato řešení je nutné doplnit, zejména v oblasti neznámého malwaru, o další řešení, která jsou v současnosti velmi často probírána.

Ochrana proti pokročilým hrozbám aneb Pískoviště a nejen to

V dnešní době je již všeobecně známo, že bezpečnostní technologie jako „Intrusion Prevention System“, „Application Control“, „Anti-Malware“ a další jsou stavebním kamenem každé IT infrastruktury. Ale zároveň se již ví, že tato řešení je nutné doplnit, zejména v oblasti neznámého malwaru, o další řešení, která jsou v současnosti velmi často probírána.

Bezpečnost chytře a jednoduše

Řešení značky Trend Micro staví na 26 letech zkušeností a zpřístupňují koncovým uživatelům, firmám i státním institucím datovou bezpečnost pro ochranu informací na mobilních zařízeních, koncových bodech, komunikačních branách, serverech a zejména v prostředí cloudů.

Akce, které vydělávají

Pohráváte si s myšlenkou zorganizovat akci pro koncové zákazníky, ale nejste si jistí, jak na to? Obáváte, že se vám investice do sportovního setkání či oběda nakonec nevyplatí? Jak uspořádat akci, která vám přinese nové zakázky, bez nadměrných investic, radí Lucie Stránská, Marketing Manager Veracompu.

Fortinet – víme jak vás ochránit

Potenciálním cílem kybernetických útoků se dnes může stát kterákoli společnost – bez ohledu na její velikost nebo obchodní zaměření. Podniky s průmyslovými systémy nejsou žádnou výjimkou. Prostředí řídících systémů tvoří kritickou součást výrobní infrastruktury a proto by jeho ochrana rozhodně neměla zůstat opomenuta.

Red Hat Satellite – jeden server vládne všem

S růstem infrastruktury společnosti se mění požadavky na její správu. Kvůli  zvyšujícímu se počtu spravovaných systémů roste potřeba efektivní správy  a automatizace. Od počtu několika desítek systémů přestává stačit běžný přístup  a stává se bariérou pro další rozvoj. Jak rychle nasadit nové systémy?  Jak patchovat různá prostředí? Jak udržovat konfiguraci? To jsou jen některé  otázky, na které dává odpověď nástroj pro system management zvaný Red  Hat Satellite.  

Trh směřuje k otevřenému softwaru

...a stále větší roli budou hrát softwarově definovaná řešení.

Před deseti lety se jednalo o vizi několika málo nadšenců, dnes jde o fenomén v oblasti podnikového IT. Řeč je o otevřeném softwaru. Ve světle jeho rostoucí obliby jak u komerčních firem, tak státních institucí učinil jeden z největších poskytovatelů open source technologií, společnost Red Hat, významné rozhodnutí pro náš lokální trh a jmenoval nového distributora, společnost Veracomp. Jde o rozhodnutí, které u nás posílí dostupnost podnikových open source řešení. Na změny a přínosy, které plynou ze spolupráce Red Hatu a Veracompu pro partnery a koncové zákazníky, jsme se zeptali Miloslava Haška (MH), Red Hat Distribution Managera a Radka Langkramera (RL), Solution Architecta ze společnosti Veracomp. Řeč byla samozřejmě také o způsobu, jakým open source řešení přijímají místní firmy a vůbec o vývoji celého odvětví.

Český trh má velký potenciál, chceme zde prorazit

Žijeme v době cloudu, všichni jsme neustále online a počítačové sítě jsou páteří naší každodenní komunikace. S tímto trendem roste také požadavek vyšší bezpečnosti, jelikož kybernetické hrozby jsou stále sofistikovanější. S komplexní ochranou souvisí také kontrola a monitoring sítí, a právě touto oblastí se zabývá společnost Infoblox, kterou nám představil Rafał Szewczyk, Regional Sales Manager Eastern Europe.

Veracomp nadále stoupá žebříčkem TOP 100 ICT společností v ČR

Stejně jako každý rok i v předchozím roce Veracomp výrazně navýšil své tržby a stoupá tak na vrchol prestižního žebříčku TOP 100 ICT společností v České republice. Oproti roku 2013 jsme se posunuli o rovných 25 míst. Za aktuální rok plánujeme ještě mnohem dramatičtější posun v pořadí a již teď se těšíme na vyhlášení výsledků, které tradičně probíhá každý červen v ročence TOP 100 a která letos vyšla již podevatenácté !

FlowMon přináší přehled o dění v podnikových sítích

Složitost ICT infrastruktury neustále roste. Společnosti nasazují nové technologie, používají čím dál víc aplikací a služeb. Rychlé a efektivní řešení problémů je v takovém prostředí klíčovým prvkem pro udržení spokojenosti zákazníků a zaměstnanců. Již krátkodobý výpadek může způsobit finanční škody nebo poškození dobrého jména společnosti. FlowMon je řešení pro monitorování a bezpečnost počítačových sítí a umožňuje tato rizika eliminovat. 

Kdo ví, co vše se mu děje v síti?

Umíme bezdrátové sítě kdekoli

Na Veracomp Day jsme se seznámili se sympatickým Izraelcem Orenem Elkayamem, který se svou společností Mobilicom vstoupil prostřednictvím distributora Veracomp na český a slovenský trh. Co jeho řešení umí a proč by jej měli tuzemští reselleři prodávat a nabízet, nám prozradil v rozhovoru.

Bezpečnost není jen hardware

Pojem bezpečnost síťových zařízení a zabezpečení počítačových sítí obecně doznal v poslední době podstatného pokroku ve smyslu vnímání jeho důležitosti mezi zákazníky a alespoň jistého důrazu na toto téma z pohledu rozvah nad investicemi. Pro koncového zákazníka se nejen díky medializaci zásadních bezpečnostních incidentů z poslední doby stalo téma bezpečnost a bezpečnostní hardware něčím, s čím běžně pracuje a co respektuje. Je zřejmé, že zákazník alespoň částečně tuto skutečnost zahrnuje do úvah o investicích do hardwaru pro zabezpečení sítí.

Jak si vybírat bezpečnostní bránu?

Výběr dostatečně výkonného modelu bezpečnostní brány je z hlediska dalšího nasazení a vynucení bezpečnostní politiky jedním z nejpodstatnějších v celém procesu výběru. Bohužel většina výběrových řízení tento krok omezí na porovnání dat z datasheetů prezentovaných výrobci porovnávaných zařízení, a to bez hlubší analýzy, jaká data se srovnávají a jak relevantní jsou k reálnému výkonu v uvažovaném typu nasazení daného zařízení.

Ochrana IPS na nejvyšší možné úrovni

Důraz na zabezpečení počítačových sítí vzhledem k aktuálnímu dění není třeba nijak složitě komentovat. Cena cíleného útoku na klíčový prvek informačních systémů je v porovnání s hodnotou dat, která mohou být kompromitována, velmi nízká. Odborná veřejnost si tento problém dobře uvědomuje a otázku bezpečnosti nebere na lehkou váhu.

Mýty o obchodu – 8.část

Uzavírání obchodu

Zdánlivě jednoduchá záležitost: Vše je připraveno, domluveno, smlouvy jsou vytištěné a nezbývá nic jiného než je podepsat. Zákazník se však stále nemá k tomu, aby vás potěšil svým podpisem? Nebo jste se domluvili na termínu podpisu, napětí postupně opadá a nastává čas euforie, spojený s příjemnými představami o utrácení slíbených provizí.

Chceme být tím nejlepším zaměstnavatelem v ICT!

Před rokem vyhlásil Petr Janda na stránkách Reseller Magazinu smělý cíl – stát se jedničkou na poli české a slovenské
VAD distribuce a také nejlepším zaměstnavatelem v ICT. Jak se mu daří tento cíl naplňovat? Do diskuse se nám
vložila i Lucie, a po roce tak opět přinášíme velký rozhovor s touto dvojicí. Tak jak to dnes mají ve fi rmě?

Mýty o obchodu – 7. část

Námitky zákazníků a jak je překonávat

Námitky jsou přirozenou součástí obchodního jednání. Připravení obchodníci s čistým svědomím je vnímají jako pozitivní signál pro sdílení více informací. Obchodníci, kteří přípravu zanedbali nebo mají při prodeji černé svědomí, často námitky vnímají jako velmi negativní.

Představy a mýty o obchodu – 6.část

Vyjednávání o ceně

Ačkoliv je vyjednávání o ceně nedílnou součástí obchodu, mnoho obchodníků považuje tuto disciplínu za „nutné zlo“. Vnímají totiž (často podvědomě) zásadní potíž v tom, že zatímco teorie radí vyjednávat stylem „win-win“, v praxi chce obchodník a zákazník zcela odlišnou věc.

Jméno Veracomp hrdě nosí další společnost

Mateřská společnost Veracomp SA minulý týden oznámila, že do své skupiny finálně začlenila společnost Mack IT z Chorvatska, kterou akvizovala minulý rok v prosinci. Veracomp Group tak nadále roste a posiluje svou pozici jednoho z největších distributorů ve střední a východní Evropě.

Jak odhalit slabý článek v síti

Počítačové sítě už tak zcela jen počítačové nejsou. Dávno již tomu, kdy do sítí byly propojeny pouze PC. Dnešní doba zajišťuje a vyžaduje spojení prakticky veškeré inteligentní elektroniky, která se kolem nás nachází. Sítě dnes musejí být funkční a bezpečné. Jak to klientovi zajistit?

Videokonference za bezkonkurenční cenu

Nová řada videokonferenčních produktů se společným názvem EVC od společnosti AVer je vynikajícím řešením pro moderní vzdálenou audio/video komunikaci. Za poslední dva roky udělala společnost AVer v oboru videokonferencí obrovský krok vpřed, a to především v technickém vylepšení nabízených modelů videokonferenčních zařízení.

Veracomp TechDays – Fortinet 2014

Více než 30 partnerů Veracompu, distributora s přidanou hodnotou, bylo aktivní součástí akce Veracomp TechDays - Fortinet, která byla zaměřena na nové technologie tohoto výrobce a praktické ukázky formou "hands on labu".

Kdy je správci sítě doopravdy horko?

Správci datové sítě se mají! Většinou je nic mocnnerozhodí. Když správně funguje klimatizacenv serverovně, tak je nevyvede z míry ani horké počasí. S poznámkou „jdu udělat pořádek v kabelech“ se odporoučí do příjemně vychlazeného místa. Sice si všichni myslíme, že největší úpravy infrastruktury se provádějí o letních prázdninách z důvodu okurkové sezony a hromadných dovolených, ale skutečná příčina může být jinde. Tolerujeme jim to, protože víme, že ve chvíli nouzové situace postaví celou síť na nohy. Snaží se co nejrychleji opět vše zprovoznit.

Mýty o obchodu – 3.část

Co o sobě na jednání prozradit aneb to nejdůležitější na začátek

Jste největší a nejprestižnější, máte nejširší portfolio. Zastupujete stabilní firmu s referencemi, prokazatelnými výsledky a tradicí, pobočkami po celé sluneční soustavě a závratnými obraty. Nebo v malé, ale zato kreativní, dynamické a flexibilní firmě, plné opravdových nadšenců a profesionálů ochotných pro zákazníka udělat cokoliv. Opravdu věříte, že na základě těchto „vražedných vět“ se zákazníkem uzavřete obchod?

Fortinet zveřejňuje výsledky průzkumu „Internet věcí: Propojená domácnost“

Společnost Fortinet, světový dodavatel špičkových síťových bezpečnostních řešení, zveřejnila výsledky celosvětového průzkumu, jehož tématem byl Internet věcí (Internet of Things, IoT). Studie s názvem Internet of Things: Connected Home proběhla v 11 zemích a poskytuje globální pohled na vnímání Internetu věcí včetně souvisejících problémů (bezpečnost, ochrana soukromí…)a to zejména ze strany vlastníků nemovitostí.

Mýty o obchodu- 2.část

Příprava na obchodní jednání

Také rádi před svými zákazníky mluvíte o firemních hodnotách? O tom, že právě vaše firma je úplně jiná, vyznává poctivost, slušnost, důslednost, profesionalitu a další hodnoty? O tom, že si svých zákazníků velmi vážíte? Že je pro vás vaše spolupráce hodně důležitá? Pokud chodíte na jakékoliv setkání se svými zákazníky bez poctivé a smysluplné přípravy, stává se výše uvedené pouhou přetvářkou, kterou nejspíše vaši zákazníci velmi citelně vnímají (i když vám to možná neřeknou do očí).

S IT nás svet baví

Začátek dubna přinesl teplé jarní počasí a „kořist“ pro můj diktafon v podobě Lucky Stránské a Martiny Jelínkové –
dvou nepostradatelných žen v IT u distributora s přidanou hodnotou Veracomp. Poseděli jsme na jedné z pražských
zahrádek a povídali si o práci u distributora a o ideálním notebooku pro ženy. A na závěr mě dámy zasvětily do velkého
tajemství: jak zvládnout IT, děti a rodinu.

Mýty a představy o obchodu- 1.část

Svět obchodu je opředen mnoha mýty a představami,které nešíří pouze laikové, kteří mají s obchodním
světem jen málo společného (nebereme-li v potaz fakt, že všichni – tyto lidi nevyjímaje – něco pravidelně nakupují), ale i obchodníci, kteří jsou v branži považováni za profesionály. Dříve, než se tedy pustíme do řešení konkrétní obchodní problematiky, rád bych uvedl některé věci na pravou míru.

Veracomp rozšířil portfolio o síťové prvky Alcatel-Lucent

Společnost Alcatel-Lucent je odborné veřejnosti známa spíše jako tradiční dodavatel pobočkových ústředen a technologií pro přenos a zpracování hlasu. Dlouhodobě se ovšem věnuje i vývoji a produkci síťových prvků, jejichž byznys nyní významně podporuje. Svědčí o tom i nedávno uzavřená partnerská smlouva se společností Veracomp, která na českém a slovenském trhu působí jako Value Added distributor IT produktů. Spolupráce obou fi rem probíhá již od roku 2013, letos v červnu byla stvrzena formální dohodou. Portfolio produktů Alcatel-Lucent ve společnosti Veracomp obchodně zaštiťuje Petr Oubrecht, Business Development Manager, kterému jsme na položili na nově vzniklou spolupráci několik otázek.

Síťové přepínače Summit a BlackDiamond

IT manažeři se snaží najít pro své datové sítě univerzální platformu. Moderní počítačová síť musí být schopná přenášet data, hlasové služby, poskytovat napájení pro různá koncová zařízení, a to vše s velmi nízkými náklady. K tomu lze použít síťové přepínače.

Změny ve Fortinet ceníku

Vážení partneři,

zřejmě jste si také všimli změn, ke kterým došlo od nového Q3 ceníku společnosti Fortinet. Změny se týkají převážně změn názvů při výběru FortiGuard služeb.

Aruba Networks poskytuje bezdrátový přístup pro více než 100.000 studentů na univerzitě v Indianě

Aruba Networks bezdrátové řešení bylo nasazeno pro řešení upgradu stávající bezdrátové LAN sítě na univerzitě v Indianě. Nová bezdrátová infrastruktura řeší rostoucí potřeby v oblasti mobility svých 129 000 studentů a učitelů, kteří chtějí využívat jejich osobní či univerzitní mobilní zařízení z libovolného místa po celém areálu univerzity.

Aruba vydává celosvětovou studii

Aruba Networks vydala celosvětovou studii odhalující, že pracovníci používající vlastní mobilní zařízení v jejich zaměstnání mají obavy z možnosti zneužití jejich osobních údajů ze strany zaměstnavatele.

Extreme Networks urychluje nasazení SDN

Extreme Networks urychluje nasazení SDN (software defined networking), centrální kontroly síťového provozu a stejně tak i nasazení podpory pro pokročilé softwarové protokoly jako je OpenFlow a OpenStack pro celé portfolio produktů.

Blue Coat kupuje Solera Networks

Blue Coat Systems uzavřel dohodu o koupi Solera Networks, předním poskytovatelem bezpečnostního inteligentního a analytického řešení, které provádí real-time pokročilou ochranu zpracovávaného velkého objemu dat.

Aruba IAP nyní skladem!

Vážení partneři,

mnozí z Vás řeší případy, kdy zákazník požaduje jen několik AP pro vytvoření malé bezdrátové sítě. Často zde bývá jedním z důležitých kritérií i možnost rychlého dodání. Z tohoto důvodu Vám chceme vyjít vstříc a od 1. června 2013 budete mít přístupové body IAP-93 a IAP-105 k dispozici u nás.

Aruba Networks Workspace Partner Program

Aruba Workspace partner program má za cíl integraci a certifikaci mobilních aplikací od různých dodavatelů do Aruba BYOD prostředí s bohatými možnostmi zabezpečení jako je jailbreak detekce, šifrování aplikačních dat, ověřování oproti Active directory, politická kontrola atd.

LifeSize Icon systém pro vaše pohodlí

LifeSize Icon Series je řada vysoce výkonných inteligentních video systémů nabízející radikální zjednodušení používání videokonferencí s cílem urychlení navázání videohovorů bez nutnosti větší znalosti používané technologie.

Aruba Networks představuje RAP-100

Multifunkční Aruba RAP-100 poskytuje bezpečnou 802.11n bezdrátovou i drátovou síť pro malé a střední firmy a umožňuje přístup k firemním zdrojům z poboček a domácích kanceláří.

Black Diamond X8 v nejnovějším datovém centru

Nejnovější energeticky úsporné LEED certifikované datové centrum se rozhodlo pro použití BlackDiamond X8 hlavně z důvodu extrémně nízké latence, vysokého výkonu, velmi nízké spotřeby energie a široké podpory aplikací včetně SDN.

Nová verze Aruba ClearPass 6.0

Aruba Networks vydalo novou verzi ClearPass 6.0 (mobility management řešení, které spravuje a zabezpečuje přístup k síti pro jakékoliv zařízení či uživatele po jakékoliv síti). S novou verzí máte možnost automaticky odlišit politiky pro uživatele a jejich zařízení.

ETSI regulační změny a dopad na přístupové body Aruba

Po 31.12.012 vstoupí platnost nová regulační pravidla ve všech zemích, jež se řídí ETSI předpisy (The European Telecommunications Standards Institute), tedy platí i pro Českou republiku. Změny se budou týkat měnících se požadavků na radarové detekce, které se vztahují na zařízení pracující v pásmu 5 GHz.

Aruba /Cisco - nezávislé testy

Aruba Adaptive Radio Management umožňuje nejvyšší úroveň výkonnosti v odvětví. Toto tvrzení dokazují i nezávislé testy. Aruba ARM byl testován společně s vlajkovou lodí společnosti Cisco 3600 AP společně s nejnovějšími softwary obou výrobců.

Snížení cen u Aruba AP 130 série

Díky velkému zájmu o špičkové AP-130, Vám můžeme s potěšením oznámit, že si Aruba může dovolit snížit jejich ceny. Tímto krokem se stávají tyto AP ještě více bezkonkurenční v poměru výkon/cena.

Aruba získává Vaši přízeň

Aruba Networks byla již čtvrtým rokem hlavním poskytovatelem bezpečné WLAN sítě pro všechny účastníky celosvětové konference Black Hat USA, Las Vegas (největší světové setkání odborníků v oblasti počítačové bezpečnosti).

Fortinet FortiGate-800C

Fortinet přichází na trh s další novinkou FortiGate-800C. Jedná se o aplikační firewall s výkonem až 20Gbps, který tak zajišťuje optimální výkon v prostředí, která jsou zvláště citlivá na latenci.

Kodaň, Dánsko se rozhodlo pro Aruba MOVE architekturu

Aruba Networks se může pochlubit další zajímavou referencí a to je vláda města Kodaně v Dánsku, která se rozhodla nasadit bezdrátové sítě založené na mobilní Aruba (MOVE) architektuře s cílem poskytovat bezdrátové bezpečné připojení pro své zaměstnance bez ohledu na to, kde se právě nachází – na pracovišti , doma či v zahraničí.

Nové switche Summit X440 série

Extreme Networks přichází na trh s novou řadou cenově velmi dostupných inteligentních switchů Summit X440 série, jež opět rozšiřují výhody operačního systému ExtremeXOS.

Secure BYOD na jakékoliv síti díky Aruba ClearPass

Aruba Networks ClearPass provádí správu politiky přístupů k síti z jediného místa. Uživatelé používající k přístupu do jakékoliv sítě vlastní mobilní zařízení nepotřebují žádný nový klientský software ani žádné síťové aktualizace.

SkyVera Day již podruhé !

Distributor SkyVera pozval svoje zákazníky, prodejní partnery a zástupce výrobců, jejichž produkty distribuuje, na druhý ročník konference do Aquapalace Hotel Prague. Konference proběhla pod názvem Next Generation Customer – zákazník nové generace.

Extreme Networks je vítězem

Extreme Networks obstál na jedničku mezi výrobci 10GbE a 40GbE switchů a s řadou BlackDiamond X8 na základě provedené konkurenční analýzy byl vyhlášen jako nejrychlejší přepínač na trhu vůbec.

Aruba Mobility Controller 3200XM

Aruba Networks přichází na trh s novou řadou mobility controllerů 3200XM, která zcela nahradí stávající mobility controller 3200 za stejných cenových podmínek. Výhodou 3200XM je vyšší kapacita paměti, jež zajistí daleko větší stabilitu při využívání vyššího počtu AP.

Fortinet iPhone Application

Fortinet přichází na trh s novinkou určenou pro iPhone , díky níž můžete hledat celé porftolio produktů Fortinetu přímo z vašeho mobilního telefonu.

Nový FortiWeb 4.0 MR3

Fortinet uvádí na trh novou verzi aplikačního firewallu FortiWeb 4.0 MR3 speciálně vytvořeného k ochraně webových serverů a aplikací.

SkyVera partnerem IT Security Workshopu 2011

5. ročník konference, které se letos opět účastní významní hráči na trhu IT bezpečnosti, nabídne přehlídku služeb a produktů, které umožňují zachovat důvěryhodnost, dostupnost a integraci dat a citlivých informací zpracovávaných a uchovávaných v informačních systémech.

IP telefony Polycom zlevnily

IP telefony Polycom SoundPoint 321/331 zlevnily až o 17 euro. Tyto IP telefony se vyznačují vynikající kvalitou zvuku a intuitivním ovládáním se zobrazením funkcí na LCD displeji.

Naši partneři o nás