Kalendář akcí

NSE 5 - FortiAnalyzer

NSE 5 - FortiAnalyzer

Parametry akce:

  • Minimální počet účastníků: 5
  • Maximální počet účastníků: 9
  • Uzávěrka přihlášek: 31. 8. 2017
Výrobce: Fortinet

Cena: 480 EUR

Školení probíhá v anglickém jazyce

Lokalita: Praha

 

In this 1-day instructor-led class, you will learn basic configuration and administration aspects of the FortiAnalyzer appliance. Through interactive modules, you will explore device management, system settings, logs and archives, and configure both predefined and ad hoc reports. The course provides a solid understanding of how to integrate FortiAnalyzer into your network awareness infrastructure.

Course is based on the system version 5.4.

Conspect:

·        Overview

·        Configuration and Administration

·        Device Registration

·        Logs and Acrchives

·        Reports

Requirements: FortiOS knowledge up to the level of FortiGate I or NSE 1. Knowledge of the SQL 'select' syntax is helpful.

Certificate: The participants will obtain certificates signed by Fortinet. This is part of preparation for the NSE 5 certification exam. To become NSE 5, you must complete pass both the FortiManager and FortiAnalyzer courses and pass any written or lab exams in both courses. More information about NSE 5 certification on the http://www.fortinet.com/training/certification/NSE5.html

Trainer: Authorized Fortinet Trainer.

  • Datum a čas 14. 9. 2017, 09:00 až 17:00
  • Místo Veracomp s.r.o., Šafaříkova 201/17, 120 00 Praha 2

Parkování v okolí Veracomp

Kudy k nám

Použij mojí GPS pozici z telefonu/PC

Název společnosti
Poznámka

Přihlašované osoby

Jméno
Příjmení
Telefon
E-mail
Pozice ve společnosti

Účastník podáním přihlášky potvrzuje, že je seznámen se všemi právy, která vyplývají ze zákona č.101/2000 Sb.., o ochraně osobních údajů , tj. zejména s tím, že poskytnutí údajů je dobrovolné. Účastník souhlasí, aby v registraci poskytnuté údaje byly organizátorem využity k zasíláním informací o nových produktech a dalších aktivitách organizátora a rovněž souhlasí se zasíláním obchodních sdělení. Účastník je oprávněn kdykoli souhlas s výše uvedeným užitím údajů odmítnout zasláním oznámení o odvolání souhlasu na adresu Veracomp s.r.o.

Další akce

ICS

Naši partneři o nás